Loňské vydání telefonu Samsung Galaxy S20 FE mělo výrazný úspěch a fanoušci proto i letos volají po vydání této edice. Letošní model Samsung Galaxy S21 FE je v hledáčku všech tipařů, kteří až doposud odhadovali, že představení by mohlo proběhnout už v srpnu/auguste. Telefon už prošel Geekbench testy se Snapdragonem 888, ale zdá se, že ani to nemusí být potvrzením jeho brzkého vydání. Na síť totiž začínají prosakovat zvěsti, že vydání Galaxy S21 FE by mohlo být odloženo.

Na to, že je vydání Samsung Galaxy S21 FE v ohrožení a mohlo by být odloženo poprvé upozornil včera tipař, který si říká Chun. Na svém twitterovém účtu zveřejnil zprávu, ve které tvrdí, že vydání telefonu by mohlo být odloženo minimálně o měsíc. Nemáme prý počítat s tím, že by byl Galaxy S21 FE představen dřív než v září/septembri. A dokonce tvrdí, že pokud by se situace kolem chystaného telefonu zhoršila, může být úplně zrušen. Tipař dále uvádí, že nastaly problémy s baterií, čipsetem a mírně vyššími výrobními náklady.

Důvody odložení tipař tedy jen nastínil, ale podrobněji je vysvětluje další tipař, Ice Universe. I on potvrdil odložení vydání telefonu a také potvrdil, že baterie a další součástky nesplňují standard Galaxy S21 FE. Ovšem na síti se objevují další zvěsti o tom, že Samsung má kromě výše uvedeného také problém s globálním nedostatkem procesorů. V tomto konkrétním případě jde o čipsety společnosti Qualcomm.

Výrobce údajně na to konto také pozastavil objednávky některých dalších součástek u dodavatelů třetích stran. Ostatně o nedostatku procesorů se mluví už poměrně dlouho, takže by pozastavení výroby Galaxy S21 FE z tohoto důvodu dávalo smysl. Přesto ale nemusí být nic ztraceno. Zástupci Samsungu na přímý dotaz agentury Bloomberg o zastavení výroby telefonu totiž uvedli, že dosud nepadlo žádné definitivní rozhodnutí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.