Přestože jsme teprve zhruba v polovině letošního roku, někteří z etablovaných výrobců se už pomalu připravují na rok příští. Jde především o ty, kteří své vlajkové řady telefonů vydávají v prvním kvartálu nového roku. Mezi ně samozřejmě patří i společnost Samsung. Svou řadu Galaxy S21 představili letos v lednu/januári a patří do ní modely Galaxy S21, S21 Plus a S21 Ultra. Telefony byly v závislosti na trzích osazeny buď procesorem Snapdragon 888 a nebo vlastním čipsetem Exynos 2100. Výrobce jim také nadělil špičkové displeje Dynamic AMOLED s obnovovací frekvencí 120 Hz. Dnes se ale podíváme na to, jak by na tom mohla být s obrazovkami chystaná řada Samsung Galaxy S22.

Stejně jako letošní řada Galaxy S21 bude i chystaná řada Samsung Galaxy S22 čítat tři telefony. Půjde opět o modely Galaxy S22, Galaxy S22 Plus a Galaxy S22 Ultra. V počtu a pojmenování telefonů tedy ke změně nedojde, ale změna by měla nastat ve velikosti jejich displejů. Podle dvou zdrojů budou mít chystané přístroje displeje poněkud menší. Konkrétně by měly jejich úhlopříčky být nastaveny takto:

  • Galaxy S22 – 6,06 až 6,1 palce
  • Galaxy S22 Plus – 6,55 až 6,66 palce
  • Galaxy S22 Ultra – 6,80 až 6,81 palce

Pro srovnání mají letošní modely Galaxy S21 a Galaxy S21 Plus displeje s úhlopříčkou 6,2 a 6,7 palce. Displej Galaxy S21 Ultra má úhlopříčku 6,8 palce, takže tady by ke změně dojít nemělo a údajně by mělo jít opět o OLED obrazovku s LTPO technologií (Low-Temperature Polycrystalline Oxide). Ta by měla umožnit dosažení adaptivní obnovovací frekvence. Stručně řečeno, půjde o stejný displej jaký má i letošní model S21 Ultra. Rozlišení jednotlivých obrazovek zatím známo není, ale je pravděpodobné, že bude stejné jako u letošních modelů.