Před pár dny jsme se dočkali konečně i nových informací ohledně vydání nové generace špičkových modelů Huawei. Zástupci firmy se na toto téma rozhovořili během tiskové konference u příležitosti vydání vlastního systému HarmonyOS 2.0. Vlajková řada „P“ se každý rok dočkala nových členů vždy na jaře, ale to se letos z mnoha důvodů u Huawei P50 nestalo. Jeden z ředitelů firmy Yu Chengdong to samozřejmě vysvětlil hlavně dopadem amerických sankcí a samozřejmě také globálním nedostatkem čipů. Těžko říci, která z těchto komplikací byla ta zásadnější pro posun vydání.

Na Huawei P50 už čekáme hodně dlouho a spekulanti měli už zaručené datum vydání hned několikrát. Takže už jsme poměrně skeptičtí k dalším odhadům, ale ty čerstvé už vypadají docela věrohodně. Sice je opět zástupci Huawei přímo nepotvrdili, ale v zákulisí se nese jasná nota. Podle všeho bychom se tak oficiálního představení Huawei P50 měli dočkat nejpozději v září, takže červencový / srpnový termín je nakonec reálný. Spolu s novými telefony by se také v tomto stejném termínu měl ukázat i nový tablet MatePad 11, protože firma asi nebude plýtvat zdroji na dvě velké představovačky.

Huawei P50 se samozřejmě opět bude snažit vrátit na trůn mobilní fotografie a k tomu by mu měl pomoci exkluzivně upravený 1″ senzor Sony IMX800.  Zajímavostí jsou i aktuální novinky ohledně certifikace Leica, protože to vypadá na obrat o 180°. Množí se totiž zprávy, že legendární výrobce optiky nakonec spolupráci s Huawei ještě definitivně nekončí. Ostatně i poslední (byť neoficiální) rendery telefonu mají logo Leica jasně viditelná. Design s masivní dvojicí kruhů v modulu zadního fotoaparátu už je také údajně definitivní. Ale samozřejmě jistého stejně není vůbec nic…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.