Před pár dny jsme se dočkali konečně i nových informací ohledně vydání nové generace špičkových modelů Huawei. Zástupci firmy se na toto téma rozhovořili během tiskové konference u příležitosti vydání vlastního systému HarmonyOS 2.0. Vlajková řada „P“ se každý rok dočkala nových členů vždy na jaře, ale to se letos z mnoha důvodů u Huawei P50 nestalo. Jeden z ředitelů firmy Yu Chengdong to samozřejmě vysvětlil hlavně dopadem amerických sankcí a samozřejmě také globálním nedostatkem čipů. Těžko říci, která z těchto komplikací byla ta zásadnější pro posun vydání.

Na Huawei P50 už čekáme hodně dlouho a spekulanti měli už zaručené datum vydání hned několikrát. Takže už jsme poměrně skeptičtí k dalším odhadům, ale ty čerstvé už vypadají docela věrohodně. Sice je opět zástupci Huawei přímo nepotvrdili, ale v zákulisí se nese jasná nota. Podle všeho bychom se tak oficiálního představení Huawei P50 měli dočkat nejpozději v září, takže červencový / srpnový termín je nakonec reálný. Spolu s novými telefony by se také v tomto stejném termínu měl ukázat i nový tablet MatePad 11, protože firma asi nebude plýtvat zdroji na dvě velké představovačky.

Huawei P50 se samozřejmě opět bude snažit vrátit na trůn mobilní fotografie a k tomu by mu měl pomoci exkluzivně upravený 1″ senzor Sony IMX800.  Zajímavostí jsou i aktuální novinky ohledně certifikace Leica, protože to vypadá na obrat o 180°. Množí se totiž zprávy, že legendární výrobce optiky nakonec spolupráci s Huawei ještě definitivně nekončí. Ostatně i poslední (byť neoficiální) rendery telefonu mají logo Leica jasně viditelná. Design s masivní dvojicí kruhů v modulu zadního fotoaparátu už je také údajně definitivní. Ale samozřejmě jistého stejně není vůbec nic…