V loňském roce představila společnost OnePlus telefon Nord jako cenového zabijáka vlajkových lodí. Šlo o stroj střední třídy s procesorem Snapdragon 765G a podporou 5G sítí. Letos by měl dorazit jeho nástupce OnePlus Nord 2, o kterém se už nějakou dobu čile spekuluje a podle některých tipařů by mohl být představen už v červenci/júli. Spekuluje se i o jeho parametrech a jedna z posledních zvěstí tvrdí, že by mohl být osazen procesorem Dimensity 1200.

Do vydání telefonu OnePlus Nord 2 je ještě relativně daleko, takže je zřejmé, že se o něm za tu dobu máme šanci něco nového dozvědět. A ta chvíle nastala právě dnes. Jeden z čínských tipařů totiž na Weibo tvrdí, že Nord 2 bude pouze přejmenovanou verzí telefonu Realme X9 Pro. Specifikace tohoto modelu se už také objevily na Tenaa a podle výpisu by měl být osazen procesorem Snapdragon 870. Ovšem i na tuto záležitost má tipař svůj názor.

Hlavní rozdíly

Tvrdí totiž, že v přípravách jsou dvě verze Realme X9 Pro, kdy jedena dostane Snapdragon 870 a druhá pak Dimensity 1200. Verze s procesorem Qualcomm bude mít zakřivený OLED displej s obnovovací frekvencí 90 Hz. Verze s čipsetem MediaTek bude mít plochou obrazovku. První verze se bude prodávat jen na čínském trhu a druhá verze bude globální a do prodeje půjde jako OnePlus Nord 2.

Tipař v závěru dodává, že telefon bude představen příští měsíc, což by odpovídalo původním odhadům. Pokud by to měla být pravda, tak mezi oběma verzemi bude ale daleko víc rozdílů. Například u širokoúhlého objektivu hlavního fotoaparátu. Realme X9 Pro by měl na tomto postu mít 16 MPix senzor, kdežto Nord 2 bude mít 8 MPix snímač. A rozdíl bude i v celkovém designu. Za vše jmenujme například typické posuvné tlačítko telefonů OnePlus, které telefon Realme mít nebude. To, že by mohly být oba telefony vyvíjeny a vyráběny zároveň není nic nemožného, protože jak OnePlus, tak i Realme patří do korporace BBK Electronics. Nakonec podobně fungují také společnost Xiaomi a značky Redmi a Poco.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.