Znovuzrozená Nokia nepřestává chrlit telefony ve všech cenových kategoriích, i když podle všeho prodejní čísla nejsou bůhvíjaká. V segmentu těch levnějších nám v dubnu naservírovali dvojici novinek Nokia X10 a Nokia X20, který byly svorně poháněny procesorem Snapdragon 480. A podle všeho nezůstane jen u nich, protože se dnes ve výsledcích benchmarku Geekbench objevil i model Nokia XR20. U něj ale není zcela jisté, zda se bude jednat o vylepšený, nebo ořezaný kousek. Obě možnosti jsou totiž stále ve hře, protože detailů o novince totiž opravdu není mnoho.

Na Geekbench je k vidění Nokia XR20 vybavená opět Snapdragonem 480, spolu se 4 GB RAM a systémem Android 11. Ale dá se předpokládat, že variant s různými kapacitami pamětí bude ještě určitě celá řada. Design bude s největší pravděpodobností kopírovat existující modely a rozdíly by tak asi měly být jen uvnitř. Možná tak opět dojde na rozdílnou foto-výbavu, protože tam se právě hlavně lišily modely X10 a X20. Možností je ale fůra, takže budeme muset na všechny detaily přece jen chvíli počkat.

Značka Nokia momentálně nemá v kalendáři naplánovanou žádnou oficiální představovačku, takže je možné, že by k prezentaci této novinky mohlo dojít během veletrhu MWC 2021 na konci června. Velkým otazníkem ale bude opět cena telefonu, protože sourozenci šli v Evropě na trh za 309 euro, respektive 349 euro. Což vzhledem k výbavě nebylo nijak oslnivé, protože za podobné peníze jsou k mání výrazně výkonnější modely střední třídy. Možná tak Nokia plánuje s XR20 tuto chybu napravit. Osobně ale čekáme další poměrně nereálně cenově zařazený telefon z jejich stáje.