Pěkné počasí posledních dnů sice láká k výletům do přírody, ale na konci týdne není od věci trochu zvolnit a připravit se na další pracovní týden. K nedělní pohodě by mohly přispět i naše pravidelné Vychytávky z Číny. Rubrika, ve které za vás procházíme čínské e-shopy a hledáme gadgety, které jsou aktuálně zlevněny a nebo jsou s nižší cenou v bleskových prodejích.

V několika minulých dílech našeho seriálu Vychytávky z Číny jsme vám nabídli pelmel produktů. Proto se dnes zaměříme na jeden segment gadgetů, a to na tři různé měřiče. Ty změří od tělesné teploty, přes teplotu a vlhkost v interiéru až po množství oxidu uhličitého a polétavého prachu ve vzduchu. Všechna tři zařízení jsou opět zlevněna, ale tentokrát jsou jejich ceny i přes slevy mírně vyšší.

Infračervený bezkontaktní teploměr

Pravidelné měření tělesné teploty se díky pandemii koronaviru stalo nedílnou součástí našich životů. Na to samozřejmě rychle reagovali i výrobci a proto na trhu najdeme nepřeberné množství různých typů teploměrů. Své místo na trhu našly hlavně bezkontaktní teploměry a k nim patří i tento infračervený měřič teploty. Je ale výjimečný v tom, že jej lze připevnit na stěnu a díky IR senzoru lze změřit tělesnou teplotu pouhým přiložením dlaně, případně čela. Teplota je měřena ze vzdálenosti 8 cm s přesností +/- 0,2 °C. Díky těmto parametrům se teploměr hodí pro použití také v kancelářích nebo obchodech. Naměřená teplota se zobrazí na 3,2 palcovém displeji, který se navíc podle naměřené teploty zabarví. Kromě toho na vysokou tělesnou teplotu upozorní i zvukový alarm. Cena teploměru v bleskovém prodeji je 20,99 dolaru.

Domácí detektor kvality vzduchu

S měřením teploty a nejen s ní souvisí i další gadget, kterým je domácí detektor kvality vzduchu. Na trhu jej nabízí značka Philips a podle výrobce by toto malé zařízení mělo monitorovat kvalitu vzduchu v domech, bytech nebo kancelářích. Díky své malé velikosti je detektor snadno přenosný a lze jej postavit třeba i na noční stolek. Hodí se zejména v místnostech s klimatizací, protože kromě teploty a vlhkosti vzduchu zvládne monitorovat i hodnotu polétavého prachu. Všechny tyto hodnoty jsou monitorovány v reálném čase a výsledky se zobrazí na malém displeji. Cena tohoto domácího detektoru je ale trochu vyšší a momentálně je nastavena na 79,62 dolaru.

Venkovní detektor kvality vzduchu

Na podobném principu jako domácí detektor kvality vzduchu funguje i tento venkovní detektor. Je ale větší, má větší barevný 4,3 palcový displej a kromě teploty, vlhkosti a polétavého prachu dokáže změřit i hladinu oxidu uhličitého. Všechny hodnoty jsou opět měřeny v reálném čase. Lze jej kromě exteriéru použít i ve vnitřních prostorách a dokonce i v autě. Detektor pohání baterie s kapacitou 2000 mAh. Tento detektor je nyní zlevněn a jeho cena dosáhla na 115,99 dolaru.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.