Zbrusu nový telefon OnePlus Nord CE byl oficiálně představen a proto se zraky tipařů nyní upírají k dalšímu telefonu řady Nord. Měl by jím být model OnePlus Nord N200 a podle některých spekulací by mohl být oficiálně představen už za pár dnů. Jako o možném termínu uvedení se hovoří o 15. červnu/júni. Telefon byl nedávno potvrzen pro americký trh a je jisté, že bude podporovat 5G sítě.

Brzkému představení telefonu OnePlus Nord N200 by mohla nasvědčovat i certifikace FCC. Tu potřebují zařízení pro prodej na americkém a kanadském trhu. Na stránkách certifikačního úřadu se už nyní objevily výpisy pro tento telefon, který má dvě verze s kódovými označeními DE2117 a DE2118. Podle tipařů je pravděpodobné, že jedna verze bude určena pro americký trh a ta druhá pro kanadský trh. Telefon má za sebou také certifikaci Bluetooth SIG. Z těchto důvodů je opravdu možné, že bude představen už za dva dny, i když oficiální potvrzení výrobce k dispozici nemáme.

Co tedy o chystaném telefonu OnePlus Nord N200 víme? Očekává se, že LCD displej bude mít úhlopříčku 6,49 palce a rozlišení 2400×1080 pixelů. Jeho obnovovací frekvence by měla být 90 Hz. Snímač otisků by díky typu čelního panelu měl být uložen na hraně přístroje. Čeká se i baterie s kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 18 W. V rámci konfigurace pamětí bychom se mohli dočkat 4/6 GB operační paměti a 64/128 GB interního úložiště. Jaký procesor výrobce použil je zatím záhadou, ale vzhledem k podpoře 5G by v úvahu mohl připadat Snapdragon 480 5G a nelze vyloučit ani čipset Dimensity 700. Použití těchto procesorů by mohlo korespondovat i s cenou. U ní tipaři předpokládají, že nepřekročí 250 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.