Už jen za pár dnů se můžeme těšit na globální představovačku čínské komety Realme a podle všeho bude opravdu nabitá. Hlavní hvězdou dle původních předpokladů opravdu bude globální verze Realme GT 5G, ale zdaleka nepůjde o jediný zajímavý nově představený kousek. Firma totiž využije tuto akci k expanzi do dalších kategorií a půjde tak hned o několik jejich premiér. Kromě nového telefonu se totiž dočkáme i notebooku Realme Book nebo tablet Realme Pad. A ani to možná ještě nebude všechno z jejich přívalu novinek…

První snímky chystaného laptopu Realme Book jsme díky serveru Android Authority mohli vidět už včera, i když většinu konkrétních parametrů si stále musíme jen domýšlet. Notebook se evidentně inspiroval designem MacBooků od Applu a mělo by jít o velmi štíhlý celokovový kousek. Displej by měl být teoreticky s poměrem stran 3:2 a úhlopříčkou mezi 13″ a 15″. Samozřejmě se také očekává velmi přívětivá cena, protože firma si zakládá na cenové dostupnosti svých produktů.

Pokud je toho o novém notebooku známo poměrně málo, tak o tabletu Realme Pad netušíme v podstatě zhola nic. Existuje jen jeden jediný snímek siluety této novinky z online akce a z něho se dá vyčíst jen kovový rám tabletu, úzký profil a lehce vystupující fotoaparáty. Obecně se ale očekává, že nepůjde o high-end zařízení a tvůrci vše budou směřovat vybavením i cenou do midrange kategorie. Ale jistého v tomto ohledu není opravdu zatím zhola nic.

Možná se ale dočkáme i jednoho pořádného překvapení, protože Realme GT 5G třeba nebude jediným představeným telefonem. Tiskové prohlášení totiž obsahuje větičku „Another GT is coming“, což by naznačovalo příchod ještě jednoho nového telefonu z rodiny GT. Mohl by jím být očekávaný kousek zaměřený na high-end fotoaparáty se 108 Mpx senzorem a procesorem Dimensity 1200 ? Vše se dozvíme 15. června kolem druhé hodiny odpolední našeho času.