Na samém konci uplynulého měsíce představila společnost Xiaomi svou novou super rychlou nabíjecí technologii s názvem Xiaomi Hyper Charge. V rámci kabelového nabíjení dosáhne výkonu až 200 W a při bezdrátovém nabíjení má výkon až 120 W. Samozřejmě na komerční použití tato technologie teprve čeká. Proto se nabízí otázka, zda toto hyper rychlé nabíjení nepoškodí baterii nebo telefon a nebo nezkrátí životnost akumulátoru.

Nová technologie Xiaomi Hyper Charge fanoušky nadchla. A to hlavně proto, že díky ní by mohla být v rámci kabelového nabíjení 4000 mAh baterie nabita na 100 % za pouhých 8 minut. Zároveň ale i oni se zajímají o to, zda takto rychlé nabíjení baterii nebude ničit a snižovat její životnost. Samozřejmě se zajímají také o bezpečnost takto rychlého nabíjení. Tyto otázky zodpověděli na stránkách ITHome vývojáři této technologie.

Vývojáři potvrdili, že velmi dlouho pracovali na tom, aby nová technologie Hyper Charge byla bezpečná. Má v sobě zahrnuto až 40 bezpečnostních a ochranných pojistek a opatření. Mezi ty hlavní patří kontrola nabíjecí teploty, napětí, proudu a nabíjecího protokolu. Navíc byly do portu USB-C přidány materiály jako je slitina rhodia a ruthenia, která má vysokou teplotu tání a zároveň je dobře vodivá. Kromě těchto vlastností je slitina velmi odolná proti korozi. Dále byl k portu přidán i speciální detekční obvod proti přehřátí. Pokud je teplota příliš vysoká, výkon nabíjení se sníží, nebo se úplně přeruší.

Na otázku, zda technologie Hyper Charge nesníží životnost a výdrž baterie, odpověděli vývojáři, že i tento problém se jim podařilo uspokojivě vyřešit. Energie baterie zůstala i po 800 nabíjecích cyklech nad 80 %, což je mnohem výše než u požadovaného průmyslového standardu, který by měl být po 400 cyklech nad 60 %. Obavy fanoušků byly tedy rozptýleny a nezbývá než čekat, kdy a u kterého telefonu Xiaomi bude tato nová technologie komerčně použita.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.