Společnost Samsung připravuje na trh poslední telefon z řady Galaxy S21. Asi není třeba připomínat, že jde o model Samsung Galaxy S21 FE. Nakonec informací o něm je v poslední době na síti spousta. Proto víme, že bude představen v srpnu/auguste a bude osazen procesorem Snapdragon 888. Viděli jsme jeho první renderované obrázky a dokonce víme i to, že bude levnější než loňský model Galaxy S20 FE.

Na konci minulého měsíce prošel Samsung Galaxy S21 FE Geekbench testy, které potvrdily procesor Snapdragon 888 a 6 GB operační paměti. Ovšem dnes tu máme další výpis z platformy Geekbench, kde byl výkon telefonu otestován znovu, ale nově s 8 GB operační paměti. Telefon má tentokrát kódové označení SM-G990B, což opravdu ukazuje na další verzi. Model s 6 GB RAM měl totiž označení SM-G990.

Samozřejmě i model s větší kapacitou operační paměti poběží na systému Android 11 a bude osazen stejným procesorem, tedy Snapdragonem 888. To by zároveň mělo znamenat, že bude chybět verze s čipsetem Exynos 2100. I o ní se totiž spekulovalo. A jak dopadlo výsledné skóre benchmarkových testů? V Single-core testu nasbíral telefon 592 body a ve více jádrovém testu pak 2610 bodů. Dodejme ještě, že kromě dvou verzí operační paměti bychom podle tipařů mohli čekat i dvě verze interního úložiště, a to 128 GB a 256 GB. Dále také 6,41 palcový Super AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a baterii s kapacitou 4500 mAh.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.