Před dvěma dny viceprezident značky Realme nenápadně naznačil, že se hodlají vrhnout do dalších, pro ně zatím neznámých segmentů mobilních technologií. Připravují totiž svůj první notebook, který bude vydán v rámci jejich ekosystému TechLife. Navíc to vypadá, že by mohl být představen už brzy. Z krátké zprávy jsme se ale nedozvěděli vůbec nic ani o parametrech a ani o designu. Nyní se ale laptop objevil na prvních reálných fotkách a víme také, že jeho obchodní název bude Realme Book.

Snímky chystaného notebooku jsou exkluzivně zveřejněny na stránkách Android Authority. Proto můžeme zjistit jak bude Realme Book vypadat a kde čerpali jeho designéři inspiraci. A tou inspirací rovnou začneme. Realme se totiž nijak nesnaží zakrýt, že se zhlédli v designu Apple MacBooku. Proto má jejich laptop elegantní hliníkovou konstrukci konstrukci a velmi úzké rámečky kolem obrazovky. Na stříbrném víku je pouze nápis Realme a na spodní straně jsou uloženy dva reproduktory. To by mohlo naznačit, že notebook nabídne stereofonní zvuk.

Samotná obrazovka by měla mít poměr 3:2, což by zase mohlo znamenat, že její úhlopříčka by mohla mít od 13 do 15 palců. Je víc než pravděpodobné, že Realme Book poběží na systému Windows a také se očekává, že značka u tohoto zařízení opět nasadí agresivní cenu. Jaké a kolik portů chystaný notebook má ze snímků sice patrno není, ale minimálně USB-C pro nabíjení čekat můžeme. Čeká se také, že notebook bude vydán v několika verzích, které budou mít rozdílné funkce. Pokud je ale představení laptopu na dohled, jistě si zástupci Realme najdou čas na to, aby na síti alespoň některé ze specifikací zveřejnili.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.