Včera jsme se od značky OnePlus dočkali představení nového midrange kousku OnePlus Nord CE 5G, i když jsme od něj možná přece jen čekali trochu víc. Tento telefon ale podle všeho nebude jediným přírůstkem do rodiny Nord. A to nemluvíme o čistě americkém Nord N200, který se ostatním globálním trhům obloukem vyhne. Dojít by totiž mělo na opravdového nástupce původního modelu a čerstvě se vynořily některé konkrétní spekulace ohledně parametrů OnePlus Nord 2. Máme se tak na co těšit, nebo půjde opět jen o úkrok stranou ?

Podle všeho by měl OnePlus Nord 2 mít hodně společného s Nord CE 5G, tedy alespoň na první pohled. Spekuluje se totiž o stejném 6.43-palcovém FullHD+ Fluid AMOLED displeji s 90 Hz obnovovací frekvencí a průstřelem pro selfie kamerku v levém horním rohu. Případně o 4500 mAh kapacitě baterie a dá se předpokládat i nabíjení Warp Charge 30T, i když optimista by doufal v 65W variantu. Hlavní změnou tak má být zejména výkonnější procesor a hovoří se pak konkrétně o Dimensity 1200. Což by oproti Snapdragonu 750G měl být velmi slušný krok vpřed. A třeba se dočkáme návratu ikonického“šoupátka“ Alert Slider, které nesmyslně zmizelo.

Změn se ale také údajně dočkají fotoaparáty, pro začátek se selfie snímač vrátí hezky na 32 Mpx. Zadní sestava má být opět trojitá, ale s kombinací 50 Mpx hlavního, 8 Mpx ultra-wide a 2 Mpx makro senzorů. Tím hlavním by ale teoreticky měl být 1/1.56″ Sony IMX766, tedy stejný jako má vlajkový OnePlus 9 Pro. Foto potenciál telefonu by tak šel raketově nahoru. V zákulisí se špitá o červencovém datu vydání a cena by také neměla být až tak výrazně vyšší, než v případě Nord CE 5G. Mohlo by tak jít o výrazně lepší volbu v této kategorii, ale je na přesnější odhady je stále ještě bohužel příliš brzy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.