Společnost Samsung se nesoustředí jen na výrobu chytrých telefonů, ale dobře se jí daří i na poli fotografických snímačů. O jejich senzory mají zájem i další výrobci a za všechny jmenujme například společnost Xiaomi. Ta osadila svůj vlajkový telefon Mi 11 Ultra 50 Mpix senzorem Samsung Isocell GN2 s 1,4 µm pixely. Nyní byl oficiálně představen zbrusu nový snímač Samsung Isocell JN1 s rozlišením 50 MPix.

Hlavní parametry

Kromě toho má senzor Samsung Isocell JN1 také dosud nejmenší velikost pixelu, a to pouhých 0,64 µm. Optický formát snímače je 1/2,76 palce a mělo by jít o nejuniverzálnější obrazový snímač společnosti Samsung. Najdeme zde také pokročilé technologie ISOCELL 2.0, Smart-ISO a Double Super PDAF. Tyto technologie by měly vylepšit citlivost na světlo, věrnost barev a zabránit úniku světla mezi jednotlivými pixely.

Senzor Samsung Isocell JN1 je také kompatibilní se stávajícími 1/1,28 palcovými produkty, což umožňuje použití tohoto snímače kromě standardních širokoúhlých objektivů, také u přední kamery nebo u ultra širokých objektivů a teleobjektivů. Díky tomu, že jde o malý senzor, může být snížena výška kamerového modulu až o 10 %. U senzoru byla použita i binovací technologie Tetrapixel, která spojí čtyři sousedící 0,64 µm pixely do jednoho velkého 1,28 µm pixelu. Tím se až čtyřnásobně zvětší světelná citlivost při špatném osvětlení.

Za dobrých světelných podmínek softwarový algoritmus změní uspořádání pixelů tak, že výsledné rozlišení je 50 MPix a foto výstupy jsou dobře prokreslené a mají zachovány i drobné detaily. To navíc umožní také vytvořit HDR snímky v reálném čase se snímáním dvou expozic najednou. Vylepšeno je i ostření s fázovou detekcí. Tato technologie dostala název Double Super PDAF. Vylepšeno bylo i automatické ostření pro focení za špatných světelných podmínek. A v neposlední řadě senzor podporuje i nahrávání videa v rozlišen až 4K při rychlosti 60 snímků za sekundu, nebo rozlišení FullHD při 240 snímcích za sekundu. Snímač Samsung Isocell JN1 je již v sériové výrobě, takže první telefony s ním můžeme očekávat už brzy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.