Nedávno se na internetu vynořily spekulace o příchodu dalšího velmi zajímavého kousku značky Realme. Ten měl dostat do vínku procesor Snapdragon 870 a nabídnout extrémně výhodný poměr cena / výkon. Neoficiální zdroje přímo hovořily o nejlevnějším telefonu se Snapdragonem 870 na trhu. A protože na každém šprochu je vždy trochu pravdy, tak se dnes objevily na sociální síti Weibo konkrétní informace o tomto modelu, včetně detailů o vybavení a renderech z certifikace čínským ministerstvem. Takže máme o tomto chystaném telefonu hned konkrétnější představu.

Design chystaného telefonu nemá příliš společného s většinovými prvky minulých Realme, ale bere si hodně z posledního sesterského midrange OPPO Reno5. Displej je podle všeho zakřivený a mělo by se jednat o 6.55-palcový panel s 90 Hz obnovovací frekvencí a průstřelem pro selfie kamerku. Půjde tak teoreticky teprve o druhý telefon Realme se zakřiveným displejem. Zadní modul fotoaparátu pak opravdu připomíná Reno5 s trojicí velkých kulatých senzorů seřazených vertikálně. Modul je poměrně vystupující a stejně vypadá i logo značky na spodní straně zadního panelu.

Co se týče vybavení, tak kromě procesoru Snapdragon 870 má telefon dostat i rychlé LPDDR5 RAM a vnitřní paměti UFS3.1. V plánech je také 4500 mAh kapacita baterie s podporou 65W nabíjení, což nezní vůbec špatně. Prozatím nemáme ani slovo o konkrétní foto-výbavě, ale dá se také čekat zhruba na úrovni Reno5. Úspěch tohoto modelu bude samozřejmě primárně závislý na nastavené ceně a tam nás snad Realme příjemně překvapí. Vzhledem k tomu, že se telefon už ukázal i v čínských certifikacích, tak by jeho představení ani nemělo být příliš vzdáleno.