Značku Anycubic asi fanouškům 3D tiskáren moc představovat nemusím, protože se jedná o jednoho ze starých známých v oboru. A dnes nám s hrdostí představili svoji novou 3D tiskárnu Anycubic Vyper, o které samozřejmě hovoří jen v superlativech. Jedná se vůbec o první FDM 3D tiskárnu a automatickým vyrovnáváním pracovní plochy a zástupci firmy jsou na tento fakt náležitě hrdí. Tiskárna je tak mnohem jednodušší na ovládání a na provoz, přičemž se stále jedná o cenově velmi dostupný kousek, vhodný i pro domácí použití.

Hlavním tahákem Anycubic Vyper je nová magnetická deska z pružinové oceli, která je vybavena chytrým systémem vyrovnávání se 16 úrovněmi. Pružinovou ocel doplní i magnetická guma a tisk je tak mnohem odolnější, méně náchylný k deformací a extrémně jednoduchý k odebrání z tiskové plochy bez použití maskovacího papíru a lepidla. Dále pak máme k dispozici třeba 4.3-palcovou velkou dotykovou obrazovku s novým uživatelským rozhraním. Rychlost tisku nám poskočila vpřed opravdu masivně, protože s 80-100 mm/s je zhruba o 30% rychlejší než předchozí modely z vlajkové řady Mega.

Vyper je také schopná poskytnout maximální tiskovou plochu 245x245x260 mm, takže vyrobíte i solidně velké kousky. Integrovaná struktura a modulární design tiskárny umožňují jak bleskurychlé složení ve třech krocích, tak i rozebrání k vyčištění. Nová 32-bitová základní deska je rychlejší, operace jsou tišší a dvojitý šroub osy zabraňuje i minimálnímu pohybu. Samozřejmě je k mání i funkce pro navázání tisku nebo automatická detekce tiskové struny.

Oficiální představení Anycubic Vyper bylo streamováno na sociálním sítích dnes v 15:00 našeho času a momentálně už odstartovaly i první předprodejové akce na oficiálních stránkách značky, Ebay, nebo Aliexpressu. Early bird promo má tiskárnu v nabídce pro prvních 3000 zákazníků jne za 299 dolarů. Akce potrvá týden a po jejím uplynutí se cena vrátí zpět na oficiálních 359 dolarů.