Společnost OnePlus až doposud používala u svých telefonů výhradně procesory z dílen společnosti Qualcomm. Ovšem už loni se spekulovalo o tom, že by mohli dát šanci i čipsetům MediaTek. Byla to jistě zajímavá myšlenka, kterou na svět přivedli tipaři, ale zatím se nedočkala realizace. I letos na jaře se objevily zvěsti o tom, že nový telefon OnePlus s procesorem MediaTek je v přípravách a údajně by mohlo jít o model Dimensity 1200.

A po pár měsících tu máme další informace o tom, že telefon OnePlus s Dimensity 1200 je skutečně ve vývoji. Stává se pomalu tradicí, že takové zvěsti sdílí na čínském Weibo známý tipař Digital Chat Station a dnes tomu není jinak. Tipař tvrdí, že zatím nepojmenovaný telefon vypadá dobře. Má plochou obrazovku s vysokou užitnou plochou. V levém horním rohu displeje je „díra“ pro přední kameru.

Hlavní kamera chystaného telefonu OnePlus by měla mít podobné parametry jako ta, kterou má i OnePlus 9 Pro. Primárním snímačem by měl být Sony IMX766, který OnePlus 9 Pro má jako 50 MPix širokoúhlý objektiv. Pravý spodní senzor pak nahradil LED blesk, ale vzhled modulu se příliš nezměnil. Tipař také dodal, že chystaný telefon poběží na nadstavbě Oxygen OS. Z toho lze dedukovat, že telefon je připravován pro globální trhy. Cena přístroje by se údajně měla pohybovat kolem 2000 jüanů, což je zhruba 312 dolarů. Další specifikace tipař neodtajnil a také nezmínil termín představení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.