Do představení novinek řady Honor 50 nám stále zbývá ještě týden, ale napětí se už pomalu začíná stupňovat. Firma je stále poměrně opatrná s potvrzováním zásadních informací, ale alespoň už jsme zásobovaní pořádnými porcemi obrázků nových telefonů. Dnes přistála další várka a jde vůbec o jedny z prvních „hands-on“ snímků hezky naživo. Máme tak možnost hodin očkem na jejich design a pokochat se některými odvážnými prvky. Vzhled novinek možná nesedne každému, ale určitě jde o velmi pohledné telefony se vším všudy.

Hlavním designovým prvkem, který uhodí do očí asi každého, je modul zadního fotoaparátu. Ten využívá dvojici velkých kruhů pod sebou, ve kterých se ukrývají všechny foto-senzory. Přirovnání tohoto designu se různí, od mimo očí mimozemšťana až po osmičku nebo symbol nekonečna. Zadní panel telefonu je pak extrémně lesklý a bude podle všeho exkluzivním lapačem šmouh. Na výběr by mělo být ze čtveřice barevných odstínů, bílé, černé, zelené a růžové. Bílá verze má poměrně zajímavou keramickou zrnkovou texturu, která mi na první pohled evokovala kuchyňskou desku. Ale to je asi můj cynický pohled na věc.

To s hardwarovými parametry je větší zábava, protože se musíme stále spokojit v podstatě jen se spekulacemi. Řada Honor 50 má totiž potvrzených je několik málo střípků a zbytek tak jen hádáme. Každopádně by se mělo jednat o debut procesoru Snapdragon 778G, ale zdaleka není jisté u kterého modelu. Základní verze má údajně mít 50 Mpx senzor hlavního fotoaparátu a 66W nabíjení, přičemž Pro varianta pak vše vylepší na 108 Mpx a 100W nabíjení. Potvrzeny jsou také OLED displeje s vysokou obnovovací frekvencí a minimálně 4000 mAh kapacity baterií. Tak uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.