Chytrá auta sice ještě nejsou zcela běžnou záležitostí na trhu, ale to neznamená, že neexistují. Navíc poměrně dost výrobců chytrých telefonů začíná svou pozornost upírat tímto směrem. Zájem o tento tržní segment už projevily například společnosti Apple, Xiaomi, Huawei a v neposlední řadě i Oppo. Xiaomi dokonce potvrdila, že by chtěla v budoucnu elektromobily vyrábět a Huawei uvažuje o výrobě součástek pro tato auta.

Zdá se, že i společnost Oppo uvažuje o výrobě vlastních inteligentních automobilů. Podle čínských zdrojů si totiž nedávno podala žádost o ochrannou známku „OCAR“. Tato známka je podle mezinárodní klasifikace řazena do kategorie „vědecký přístroj“ a momentálně čeká na posouzení a následné schválení. Zatím proto nejsou k dispozici žádné další podrobnosti, ale je evidentní, že se Oppo do budoucna chystá na produkci a prodej vlastních chytrých aut.

Tomu, že v Oppo uvažují o výrobě vlastních chytrých vozítek nasvědčuje skutečnost, že vytvořili pro tento účel i speciální tým vedený zakladatelem společnosti, panem Tony Chenem. Tento tým se zaměřil na prověření podmínek na trhu a zároveň testuje i životaschopnost tohoto projektu. Postupně také nabírají talentované vývojáře, kteří se na vývoji automobilu podíleli. Vše je ale zatím jen ve stádiu zrodu, takže pokud by společnost vlastní auta opravdu začala vyrábět, je to skutečně otázka vzdálenější budoucnosti.