Přestože se hongkongská společnost Infinix na trhu s chytrými telefony pohybuje už téměř deset let, není o ní v našich luzích a hájích příliš slyšet. Loni na sebe upozornila telefonem Zero 8 se zajímavě řešeným modulem hlavního fotoaparátu a displejem s 90 Hz obnovovací frekvencí. Ani letos se o ni nezapomeneme zmínit, ale v trochu jiné souvislosti. Tentokrát nepůjde o telefon, ale o nabíječku s podporou super rychlého nabíjení.

To, že společnost Infinix připravuje nabíječku, která by měla mít výkon až 160 W odhalili pánové z XDA Developers. Na svých stránkách také nasdíleli fotku této nabíječky. Dodali, že by společnost měla mít údajně v přípravách i telefon, který bude podporovat takové nabíjení a zároveň bude poměrně levný. Nabíječka s technologií Ultra Flash Charge na fotce vypadá, že její rozměry jsou skutečně obří v porovnání s telefonem v pozadí. Pro takový rozměr by mohlo být vysvětlením například to, že nebude určena pro nabíjení telefonů, ale třeba notebooků.

Pokud by ale skutečně šlo o nabíječku pro telefony, hodila by se i k těm, které podporují nabíjení s výkonem 120 W a nebo i 125 W. Takové telefony mají ve svém portfoliu například společnosti Vivo a Oppo. A pokud by nakonec i společnost Infinix představila telefon s podporou 160 W nabíjení, byl by to skutečně velký skok. Jejich telefon Zero 8 totiž podporuje rychlé nabíjen s výkonem „jen“ 33 W. Bližší informace nemají ani pánové z XDA, takže proto raději počkejme na další podrobnosti.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.