S ohebnými telefony se nám v poslední době roztrhl pytel, i když hlavně s těmi plánovanými. Reálně je dokázali poslat na trh jen ti největší giganti jako Samsung, Huawei nebo Xiaomi. Ale samozřejmě se do tohoto exkluzivního klubu budou chtít přidat i další a jedním z nejžhavějších kandidátů je i Google. Ohebný telefon ze stáje Google se poprvé ve spekulacích objevil na začátku roku a později se dokonce další náznaky objevily v rozpitvaném zdrojovém kódu Androidu 12. Ale stále šlo jen o nepřímé důkazy a divoké spekulace.

Dnes se ale vynořily čerstvé novinky z korejských zdrojů, které tyto spekulace jednoznačně potvrzují. Podle nich by se ohebný kousek od Googlu měl jmenovat Pixel Fold a dočkat bychom se ho měli ještě do konce roku. Displej by v rozloženém stavu měl mít údajně 7.6-palce a zavírat by se měl „dovnitř“, tedy podobně jako Galaxy Fold od Samsungu. Ostatně právě Samsung je hlavním hybatelem v této kategorii, protože jejich nové ohebné OLED panely by měly být základem právě i modelu od Googlu. Na trh se oficiálně dostanou někdy v říjnu, takže termín konce roku pro telefon samotný je reálný.

Zdaleka ale nepůjde o jediné využití těchto panelů, protože Google je pouze první z mnoha zájemců. Dnešní zprávy totiž hovoří i o podepsaných kontraktech na odběry ohebných panelů pro VIVO a Xiaomi. Nemluvě o tom, že OPPO už se Samsungem nějaký čas společně pracují na „véčkovém“ ohebném telefonu, ale ten byl nedávno odložen na rok 2022. To VIVO s 8-palcovým modelem a sekundárním displejem od BOE, případně Xiaomi s druhou generací Mi Fold 2 by to také měli teoreticky stihnout ještě do konce roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.