Společnost Samsung se připravuje na uvedení svých letošních skládacích telefonů. Asi není potřeba dodávat, že jde o modely Samsung Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3. Vzhledem k tomu, že představení by mohlo proběhnout v červenci/júli už delší dobu nás tipaři zásobují informacemi o parametrech a designu těchto strojů. To, o čem se zatím příliš nemluvilo jsou ceny. U skládacích telefonů je to obzvlášť ožehavé téma, protože jejich výroba není levná a tržní ceny jsou díky tomu vysoké.

Kdybychom se ohlédli zpět do loňska na ceny předchůdců zjistíme, že například Galaxy Z Fold 2 stál při zahájení prodejů 2000 dolarů. Jeho cena pak klesla na 1800 dolarů a nyní stojí ještě o něco méně. Je sice fajn, že výrobce v rámci udržení prodejů zlevňuje, ale pořád jde o cenu poměrně dost vysokou. Ovšem letos by to s cenami Samsung Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3 mohlo vypadat lépe.

Alespoň to plyne z informací na stránkách SamMobile, kde tvrdí, že ceny letošních skládacích telefonů by mohly být až o 20 % nižší než ceny těch loňských. Jde určitě o zajímavou zprávu, protože společnost Samsung se chystá nastavit nižší cenu i u modelu Galaxy S21 FE. U něj by mohla být cena snížena zhruba o 100 dolarů. V případě chystaných skládacích telefonů Samsung by ale cena mohla být snížena až o 400 dolarů. Galaxy Z Fold 3 by tak mohl začínat na 1600 dolarech. Je to sice pořád ještě dost peněz, ale cena už začíná vypadat relativně přijatelně. U modelu Galaxy Z Flip 3 bychom mohli čekat ještě zajímavější cenu, která by mohla být v rozmezí 1100 až 1200 dolarů. Přesné ceny zatím sice nejsou potvrzeny oficiálně a v různých zemích se mohou lišit, ale doufejme, že nás výrobce příjemně překvapí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.