Stejně jako letos v prvním čtvrtletí byla představena vlajková řada Samsung Galaxy S21, očekává se i v příštím roce představení řady Galaxy S22. Je sice předčasné hovořit o parametrech jednotlivých telefonů, ale informace o některých z nich už nějakou dobu kolují internetem. Dnes se zaměříme na standardní model Samsung Galaxy S22. Respektive na jeho foto výbavu.

Očekává se, že telefon Samsung Galaxy S22 a vlastně všechny telefony z této řady budou mít vynikající foto výbavu. Mělo by se tak stát díky spolupráci se společností Olympus. Tipaři například odhadují, že primární senzor hlavního fotoaparátu bude mít vysoké rozlišení 200 MPix a bude také co do velikosti obrovský. Čeká se i senzor s periskopovým zoomem a kontinuálním zoomem. A podle některých tipařů by měl být telefon dokonce vybaven přední kamerou pod displejem. Odhady jsou ale jen odhady a dnes se můžeme přesvědčit, že ne vždy musí být pravdivé.

Podle nejčerstvějších zpráv na jihokorejských stránkách M.Blog se výrobce nakonec rozhodl, že od kamery pod displejem u modelu Galaxy S22 upustí. Důvodem je neuspokojivá kvalita jak kamery, tak i následných výstupů. Toto poznání vzešlo z prováděných testů. Navíc je prý modul kamery pod displejem viditelný. Ostatně tyto problémy se vyskytly i u telefonu Axon 20, který jako první telefon technologii kamery pod displejem začal komerčně využívat. Navíc náklady na výrobu telefonů s kamerou pod displejem by byly příliš vysoké a zisk z prodejů by je nebyl schopen pokrýt. Přesto ale stále probíhá vývoj této technologie a také práce na zlepšení její kvality. Očekává se, že kamera pod displejem by mohla být poprvé použita u řady Galaxy Note ve druhé polovině příštího roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.