Čínská kometa Realme se v poslední době činí a například jejich březnový počin Realme GT 5G patří k absolutním trhákům na tamním trhu. Jde široko daleko o nejlevnější telefon se špičkovým procesorem Snapdragon 888 a ani zbytek specifikací nezůstává příliš pozadu. Takže se není čemu divit, že se na tento kousek už třesou i fanoušci v Evropě. A firma dnes konečně i oficiálně potvrdila datum zahájení prodejů, které je tak stanoveno na 15. června. Představovačka půjde hned živými přenosy na internet skrze Facebook, Twitter nebo Youtubu, takže vše můžete klidně i sledovat.

Evropské vydání Realme GT 5G je zatím oficiálně potvrzené pro Belgii, Německo, Lucembursko, Holandsko a Portugalsko, ale dá se čekat příchod i do dalších zemí. Ostatně i u nás mají Realme oficiální zastoupení a nedávalo by moc smysl novinku vynechat. K dispozici je i údajný listing s evropskou cenou, která se váže ke žluté Racing Yellow variantě telefonu se 12 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Novinka by tak měla stát 549 euro, což je více než se původně spekulovalo, ale stále půjde o zdaleka nejdostupnější high-end telefon se Snapdragonem 888. Takže se asi moc kverulovat nedá.

Jak známo, tak Realme GT 5G je vybaveno 6.43-palcovým AMOLED displejem s FullHD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí, případně integrovanou čtečkou otisků prstů. Kromě již zmíněné Snapdragonu 888 je k mání také rychlá LPDDR5 RAM a UFS3.1 vnitřní paměť. Baterie s kapacitou 4500 mAh podporuje rychlé 65W nabíjení, takže i zde jde o velmi solidní výbavu. A nezklame ani slušná 16 Mpx selfie kamerka nebo trojice 64 Mpx + 8 Mpx ultra-wide + 2 Mpx makro na zadní straně.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.