Nubia Red Magic 6R debutovala minulý měsíc jako o něco levnější varianta plnokrevných březnových sourozenců Red Magic 6 a 6 Pro. Původně se vůbec neočekávala jeho dostupnost na globálních trzích, ale firma nedávno změnila názor a vše potvrdila. Nezodpovězena tak zůstala jen otázka kdy přesně a samozřejmě za kolik peněz. Odpovědi na obě tyto otázky jsme se ale dočkali už dnes, takže si vše můžeme hezky odškrtnout. Stanoveným termínem začátku evropských předprodejů je tak definitivně 24. červen, takže je vše opravdu hned za dveřmi.

Telefon bude k dostání ve dvou variantách, základní 8 GB + 128 GB verzi doplní i masitější 12 GB + 256 GB pro náročnější. Velmi pozitivním faktem je také to, že je Česká Republika přímo jmenovaná ve výčtu evropských zemí, kam Red Magic 6R přímo zamíří. Žádné spekulace a plané doufání, všechno hned pěkně černé na bílém. Cena je stanovena na 499 euro, respektive 599 euro v závislosti na daném modelu a jde tak o poměrně velmi dostupný telefon. Vzhledem ke špičkové výbavě tak půjde o velmi lákavý kousek pro každého, kdo to myslí s mobilním hraním vážně. A 19. června možná chystají i extra slevový kupón…

Red Magic 6R má určitě hráčům co nabídnout a začít musíme už parádním 6.67-palcovým AMOLED displejem s FullHD+ rozlišením a 144 Hz obnovovací frekvencí. Samozřejmě také procesorem Snapdragon 888, LPDDR5 RAM a UFS3.1 pamětmi. A hráči jistě ocení i „ramenní“ extra tlačítka se 400 Hz dotykovou samplovací frekvencí. Na první pohled možná vypadá 4200 mAh baterie u herního telefonu lehce nedostatečně, ale první recenze jsou spíše pochvalné i v této oblasti. S 55W nabíjením jde navíc vše rychle a hladce. Fotoaparáty asi nejsou u herního modelu tím hlavním, ale i tak je k dispozici kombinace 64 Mpx + 5 Mpx + 2 Mpx vzadu a 16 Mpx selfie snímač.