Ani pandemie koronaviru nedokázala přerušit produkci chytrých telefonů. Jsou společnosti, které jich letos možná vydají méně než bývá zvykem, ale na druhé straně to vyvažují značky, které vydávají jeden telefon za druhým. A právě mezi ty výrazně aktivní patří i značka Vivo. Doslova před pár dny spatřil světlo světa jejich stroj Vivo Y70t s procesorem Exynos a už brzy by měl být vydán další model této řady. Je jím Vivo Y73 a i on odehraje svou premiéru na indickém trhu.

Značka Vivo už začala v Indii avizovat, že telefon Vivo Y73 představí v dohledné době. Upoutávky dokonce sdílí na svém twitterovém účtu šéf indické pobočky, pan Nipun Marya, takže nejde jen o nějaké spekulace. Fotka na teaseru sice není moc kvalitní, ale i přesto se z ní dá odvodit, jak bude vypadat zadní panel telefonu. Ve stručnosti tedy můžeme říci, že vzhled je podobný jako u modelu V21.

Co však na upoutávce nenajdeme je přesný termín představení. Ten zatím neodhadují ani tipaři, kteří se omezili na konstatování, že to bude v průběhu tohoto měsíce. Cena telefonu by se údajně mohla pohybovat kolem 287 dolarů. A jak na tom bude Vivo Y73 s parametry? I ty zatím vycházejí jen z odhadů tipařů. Podle nich bude mít AMOLED displej úhlopříčku 6,44 palce a rozlišení 2400×1080 pixelů. V kapkovitém výřezu bude uložena přední 16 MPix kamera. Telefon by měl pohánět procesor Helio G95 s až 8 GB RAM a až 128 GB interního úložiště. Baterie by měla mít kapacitu 4000 mAh a podporu 33 W nabíjení. Hlavní fotoaparát by měly tvořit 64 MPix a dvakrát 2 MPix snímače. Operačním systémem bude Android 11 s nadstavbou FunTouch OS 11.1.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.