Čínské firmy Huawei a Honor jsou už definitivně odloučeny a v zájmu zrušení amerického embarga na druhého jmenovaného neexistuje ani žádná teoretická spojitost. Některé technologické projekty z minulosti ale samozřejmě ještě „dobíhají“ souběžně a jeden takový se ukázal světu právě dnes.  Po včerejších spekulacích o nové 135W nabíječce od Huawei se velmi podobný kousek pod hlavičkou Honor rovnou objevil na webu čínské certifikační agentury 3C. Dá se tak s velkou pravděpodobností předpokládat, že tyto dva kousky toho budou mít hodně společného.

Nová super výkonná 135W nabíječka bude samozřejmě primárně určena k nabíjení notebooků, protože telefony stále tak daleko ještě nedošly. K dosažení 135W bude nabíječka umět maximálně 20V x 6.75A, ale podporována bude i široká škála dalších nabíjecích protokolů jako PD, DCP, QC 2.0, QC 4.0, FCP, SCP a další. Podobně jako model od Huawei bude mít pravděpodobně nabíječka výměnnou modulární hlavu, takže bude použitelná pro všechny světové trhy s tím správným konektorem. To jsou sice spekulace, ale dá se na tento fakt skoro sázet.

V souvislosti s nově představenou super rychlou nabíječkou se tak skoro nabízí, aby firma velmi brzy představila i notebooky či telefony, které tuto technologii využijí. Příští týden se dočkáme řady Honor 50, ale tam by maximální možnosti nejvyššího modelu měly dosahovat „jen“ 100W. Nová generace notebooků je tak jasnou volbou a otázkou zůstává už v podstatě jen kdy konkrétně se představí světu. Nějaký nový MagicBook s high-end výbavou by se fanouškům určitě líbil.