Není to sice oficiálně potvrzeno, ale proslýchá se, že společnost Samsung chystá na 19. srpna/augusta velkou prezentační akci. Nu a vzhledem k tomu, že už nějakou dobu víme, že v přípravách jsou skládací telefony Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3, mohly by na ní být představeny právě ony. Ovšem v červenci/júli by se měl začít sériově vyrábět i model Samsung Galaxy S21 FE a i tento telefon by proto mohl být na srpnové akci představen.

Na konci uplynulého měsíce benchmarkové testy Geekbench potvrdily, že Samsung Galaxy S21 FE bude osazen procesorem Snapdragon 888, což jej přímo přiřadí k jeho starším vlajkovým bratrům. Ale spekuluje se i tom, že by telefon mohl být zároveň i letošním nástupcem řady Galaxy Note 20 z loňského roku. To především proto, že se výrobce rozhodl, že letos telefony této série nevydá. Je tedy možné, že Galaxy S21 FE přebere i některé parametry této řady.

A jaký by mohl být design Galaxy S21 FE? Ten nám přiblížil na svém twitterovém účtu známý tipař Evan Blass. Z renderů je patrno, že telefon bude nabízen ve čtyřech barvách, a to černé, olivově zelené, bílé a fialové. Zadní panel bude zřejmě plastový a v levém horním rohu bude uložen modul hlavního fotoaparátu se třemi snímači. Napravo od něj je LED blesk. Displej obklopují velmi úzké rámečky, a to včetně brady. „Díra“ pro přední kameru je situována na střed horní části obrazovky. Na pravé hraně najdeme kolébku hlasitosti a tlačítko pro zapnutí a vypnutí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.