Vlajková řada OnePlus 9 byla oficiálně představena v druhé půlce března/marca. Asi není potřeba dodávat, že téměř okamžitě po uvedení začaly oba modely trhat prodejní rekordy. A vzhledem k tomu, že OnePlus je jedním z výrobců, kteří jsou součástí programu Android 12 Beta, dostaly OnePlus 9 i 9 Pro tuto aktualizaci. Ta ovšem musela být vzápětí stažena, protože byla značně chybová.

Dva týdny nato ale dostává řada OnePlus 9 aktualizaci novou. Tento update je označen jako Android 12 Developer Preview, ale stále se jedná o verzi Android 12 Beta. Druhá aktualizace je už opravena a podle Maxe Weinbacha z XDA Developers byl u první verze problém v tom, že nebyla vytvořena pro nadstavbu Oxygen OS ale pro Color OS. Výrobce ale nyní tvrdí, že vývojáři tento problém už vyřešili, ale upozorňuje uživatele na to, aby aktualizaci v žádném případě neinstalovali, pokud nemají žádné zkušenosti s vývojem software.

Samozřejmě je nutno počítat s tím, že jde o vývojářskou verzi a proto některé z funkcí buď neběží tak, jak by měly a nebo mohou být značně chybové. Může také dojít i k vymazání vašich dat. Chybí zde například funkce pro video hovory a odemknutí telefonu otiskem nebo skenem obličeje. Mohou nastat problémy s uživatelským rozhraním a také padá aplikace fotoaparátu v režimu HDR. Vývojáři OnePlus ale poukazují i na další chyby, které by mohly vést až k nenávratnému poškození telefonu. Chyb je prostě stále dost, takže bude určitě lepší počkat na stabilní verzi aktualizace.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.