Drtivá většina notebooků čínské provenience patří do levnější části cenového spektra, tedy pokud odpočítáme high-end modely od Xiaomi a Huawei. Na ty nižší kategorie se odjakživa orientují experti značek jako Chuwi nebo Teclast, ale jejich modely obvykle využívají výrazně starší hardwarové komponenty, aby ospravedlnili super nízké ceny. Ne vždy to ale platí, protože občas se jim prostě povede poslat na trh i výborně vybavený kousek s moderních hardwarem za skvělou cenu. A to je přesně případ nového TBOLT F15 Pro od Teclastu.

Teclast TBOLT F15 Pro nepatří k nejtenčím nebo nejlehčím kouskům na trhu, ale 1.9 kg váhy není na 15″ notebook nic závratného. Nabídne velmi solidní kovové zpracování šasi a 15.6-palcový IPS displej s FullHD rozlišením a minimálními rámečky. Jako procesor pak dostanete Intel Core i3-1005G1s grafickým jádrem UHD GT1, 12 GB DDR4 RAM a 256 GB SSD disk. Solidní stále velmi moderní základ v podstatě na cokoliv, co potřebujete. Tvůrci se chlubí i účinným systémem chlazení, ale to v podstatě ani není tak nutné. Určitě ale potěší nadprůměrná 53.58Wh baterie a plná klávesnice včetně numerického bloku s nízkým zdvihem.

Notebook netrpí nouzí ani v portové výbavě, kde najdete dvojici USB 3.0, jeden USB Type-C, HDMI nebo gigabitový Ethernet port. Ale to nejlepší je samozřejmě spojené s cenou, protože na Aliexpressu momentálně seženete tenhle kousek na oficiálním obchodě značky za 485.99 dolarů. Což je vzhledem k výbavě více než slušné. Za podobné peníze si u nás můžete na srovnatelný hardware opravdu tak maximálně nechat zajít chuť, zvláště v současné situaci.