Čínská značka Oppo nám 27. května oficiálně naservírovala svoji novou řadu telefonů Reno6. V případě základního modelu této řady se ale také jednalo o premiéru nového procesoru Mediateku, který byl představen veřejnost jen asi o dva týdny dříve. Dimensity 900 má poměrně solidní ambice ve střední třídě a tak určitě není na škodu se podívat podrobnější na jeho výsledky v prvních benchmarcích. Na webu se už totiž objevila čísla z Geekbench 5 právě díky základnímu modelu řady Oppo Reno6. A čipset si rozhodně nevede špatně.

V testech na Geekbench 5 dosáhl čipset Dimensity 900 velmi slušného skóre 729 bodů v single-core testu  a 2147 bodů v multi-core testu. To mu stačí na překonání aktuální konkurence v obou kategoriích, protože jak Snapdragon 750G, tak Snapdragon 765G (případně i SD768G) jsou na tom hůře. V single-core také o slušný skok překonává podobně cílené sourozence Dimensity 800 a 820. Jde samozřejmě o testy čistě procesorového výkonu, takže stále ještě netušíme srovnání v oblasti grafiky, kde mají Snapdragony obvykle navrch. Ale i tak jde o zajímavá a slibná čísla.

Ostatně Dimensity 900 má oproti aktuální konkurenci od Qualcommu, protože jde o čipset vyráběný 6 nm litografií. Takže o krok (nebo dva v případě 8 nm Snapdragonu 750G) vpřed v modernosti výroby a s ní jednoznačně spojené spotřeby i maximálních možností. Situace se samozřejmě změní při pohledu na Snapdragon 780G, který je 5 nm a jednoznačně výkonnější i pořádný kus, ale ten by měl být určen přece jen pro dražší segment trhu. Zatím ho navíc máme jen u Xiaomi Mi 11 Lite. Dimensity 900 by tak mohlo bodovat u o fous levnějších 5G kousků střední třídy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.