V současné době je už jen minimum výrobců, kteří by svým telefonů odepřeli podporu rychlého nabíjení. Výkon nabíjení se rok od roku zvyšuje, a to jak kabelového tak i toho bezdrátového. Doslova před pár dny například společnost Xiaomi představila svou technologii Hyper Charge s výkonem 200 W u kabelového nabíjení a až 120 W u bezdrátového nabíjení. Samozřejmě na komerční využití si nová technologie ještě počká. Ovšem nezahálí ani další výrobci a také se snaží nabíjení telefonů zrychlit. Proslýchá se, že například společnost Samsung také pracuje na nové bezdrátové nabíječce.

Alespoň to na svém twitterovém účtu tvrdí tipař, který si říká Chun. Podle něj bude nová nabíječka Samsung podobná bezdrátové nabíječce AirPower společnosti Apple. Chystaná nabíječka Samsung by měla být o něco málo tenčí než jejich stávající bezdrátová nabíječka Wireless Trio. Mělo by to být dáno tím, že se zmenší velikost měděných cívek. Kromě toho by tyto měděné cívky měly mít více vrstev tepelné synchronizace, grafitu a tepelné pasty pro lepší odvod tepla.

Tipař dále tvrdí, že Samsung u nové nabíječky také vylepšil chladící mechanizmus o 5 až 6 malých ventilátorů. Maximální výkon této bezdrátové nabíječky by měl být 25 W. Očekává se, že podobně jako u Wireless Trio bude nová nabíječka určena pro nabíjení více zařízení najednou. Vypadá to jistě zajímavě, ale musíme brát v potaz, že jde jen o odhad tipaře a ne o potvrzenou informaci. Ale pokud se tipař nemýlí, určitě o nové nabíječce brzo uslyšíme i z oficiálnějších míst.