Značka Nubia vydala na konci května/mája další herní telefon v řadě Red Magic. Model Red Magic 6R debutoval s vlajkovými parametry a atraktivním designem. A vlastně ani cena na čínském trhu nevypadá vůbec špatně. Sice nejde o nejlevnější herní stroj, tento titul náleží hernímu telefonu Redmi, ale nejde ani o nějaké astronomickou částku. Zkrátka a dobře, pro ty, kteří uvažují o koupi zajímavého herního telefonu by to mohla být dobrá volba.

Ovšem herní Red Magic 6R se zatím prodává jen na čínském trhu. A vlastně až do včerejška nebylo jasné, zda jej výrobce pošle i na trhy globální. Dnes je však potvrzeno, že se telefon dočká také svého globálního představení. Jednak o tom padla nenápadná zmínka na twitterovém účtu RedMagic. Navíc na oficiálních promo stránkách je už i oznámen konkrétní termín globálního uvedení, kterým je 19. červen/jún.

Na promo stránkách najdeme i info o tom, že na globálním trhu bude Red Magic 6R nabízen v barvě modré a bílé. Globální cena zatím známá není, ale tipaři vycházejí z čínské ceny a odhadují, že globální cena by mohla začínat na 499 dolarech u verze s 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Za tuto cenu bychom tedy mohli pořídit telefon s 6,67 palcovým AMOLED displejem s obnovovací frekvencí 144 Hz a procesorem Snapdragon 888. Do výbavy patří i hlavní fotoaparát s 64 MPix, 8 MPix, 5 MPix a 2 MPix snímači a přední 16 MPix kamera. Baterie má kapacitu 4200 mAh a na globálním trhu by měla podporovat 30 W nabíjení. Operačním systémem je Android 11 s nadstavbou RedMagic OS 4.0.