Sice se nyní v souvislosti se značkou Honor hodně mluví o chystaných telefonech řady Honor 50, ale nesmíme zapomenout ani na další chystané telefony. Jedním z nich je model Honor X20, který by měl být nástupcem loňského modelu X10. I tento telefon by mohl být představen už brzy, ale ne dřív než řada Honor 50. Tu totiž čeká premiéra už 16. června/júna.

Řada Honor 50 by měla být pro výrobce průlomová. Po osamostatnění od matky Huawei a obnovení partnerství se společnostmi Qualcomm a Google můžeme u těchto telefonů očekávat podporu GMS. Zda i Honor X20 bude podporovat služby a aplikace Google zatím není potvrzeno. Co by ale mohlo být jisté je to, že telefon bude mít poměrně atraktivní design. Aspoň tak můžeme usuzovat z reálné fotky, která se objevila na čínské síti.

Na reálném snímku je sice vidět jen zadní panel telefonu, ale i to se počítá. Záda jsou lesklá s barevným přechodem od fialové až po stříbro šedou barvu. Ve spodní třetině je logo Honor a v levém horním rohu je uložen oválný modul fotoaparátu. Tři snímače a LED blesk jsou seřazeny vertikálně pod sebou. U primárního senzoru se očekává rozlišení 64 MPix. Podle posledních nepotvrzených informací by měl Honor X20 pohánět procesor Dimensity 1200, což by jej mělo zařadit do vyšší střední třídy. Tipaři dále spekulují o 6,67 palcovém LCD displeji s FullHD+ rozlišením a doufejme že i vysokou obnovovací frekvencí. Mluví se i o baterii s kapacitou 4200 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 66 W. Další parametry jsou ale i nadále v utajení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.