Přesně za týden dojde na oficiální představení telefonu OnePlus Nord CE 5G. Máme potvrzeno, že parametry chystaného stroje budou vycházet z původního modelu Nord, ale výrobce k nim přidá i několik vylepšení. Včera jsme si mohli ověřit, že i design by měl zůstat bez větších změn, alespoň v případě modulu hlavního fotoaparátu. A víme i to, že představení bude globální a telefon se určitě objeví na evropském a indickém trhu.

Některé z parametrů telefonu OnePlus Nord CE 5G výrobce naznačil, ale valná většina z nich zatím vychází jen z odhadů tipařů. A mezi nimi je i typ použitého procesoru a kapacita pamětí. Minimálně tyto specifikace bychom mohli mít rámcově potvrzeny díky testům Geekbench, kterými telefon ještě před svým uvedením prošel. Tam se objevil s kódovým označením EB2103. Ve výpisu můžeme zjistit, že byl testován s osmi jádrovým čipsetem Qualcomm se základním taktem 1,8 GHz. Vzhledem k tomu, že procesor má označení „lito“ můžeme usuzovat, že jde o Snapdragon 750G. Což potvrdilo původní odhady tipařů.

Při testech čipset doplnilo 12 GB operační paměti a Android 11. A to už je pro nás nová informace, protože tipaři odhadovali, že by na trh měla jít jen jedna verze s 8 GB RAM a 128 GB interního úložiště. Pravda je ale ta, že verze s 12 GB RAM nemusí být představena a byla připravena jen pro tyto benchmarkové testy. To ale zároveň nevylučuje možnost, že tato verze bude uvedena později. A v závěru se ještě podívejme, jaké jsou výsledky testů. V Single-Core testu získal telefon 621 bodů a ve více jádrovém testu je skóre 1789 bodů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.