Společnost HMD Global v dubnu/apríli nepředstavila jen telefony Nokia X10 a X20, ale došlo i na uvedení modelu C20. Dva měsíce po uvedení tohoto telefonu výrobce hlásí, že připravil další verzi s názvem Nokia C20 Plus, kterou se chystá představit 11. června/júna na čínském trhu. Termín uvedení potvrdila i upoutávka, která visí na Weibo účtu Nokia.

A právě díky tomuto teaseru můžeme o telefonu Nokia C20 Plus něco málo zjistit. Na plakátku je totiž i obrázek zadního panelu telefonu. Dominantou zad bude kruhový modul hlavního fotoaparátu, který bude zřejmě osazen dvěma snímači. Nalevo od fotoaparátu je uložen LED blesk. Povrch zadního panelu má jemnou texturu a chybí zde snímač otisků prstů. Je ale pravděpodobné, že snímač otisků nebude integrován do obrazovky a dokonce to nevypadá ani na to, že bude uložen na hraně telefonu. Na levé hraně je totiž jen slot pro SIM karty a napravo by mohla být kolébka hlasitosti a tlačítko pro zapnutí a vypnutí. Horní hrana vypadá na to, že zde najdeme 3,5 mm audio jack.

Upoutávka sice nezobrazuje čelní panel telefonu, ale je pravděpodobné, že bude podobný tomu, jaký má i model C20. Můžeme tedy očekávat kapkovitý výřez pro přední kameru, širší rámečky kolem displeje a také poměrně širokou bradu. Rozdíl mezi standardní verzí a chystanou verzí Plus bude patrně jen ve velikosti obrazovky a kapacitě baterie. Ta by měla mít u modelu Nokia C20 Plus 5000 mAh, ale s rychlým nabíjením asi počítat nemůžeme. Tipaři také odhadují, že telefon bude pohánět procesor Unisoc SC9863A se 3 GB operační paměti. Na potvrzení těchto odhadovaných specifikací budeme muset ale počkat.