Tak to ani dlouho netrvalo a indický server MySmartPrice se dostal exkluzivně v podstatě ke kompletním parametrům chystaného OnePlus Nord CE. Žádné spekulace vyčtené z výsledků benchmarků, ale kompletní soupis toho nejdůležitějšího se vším všudy. Samozřejmě nejde o nic oficiálního, ale na první pohled vše vypadá více než věrohodně. Oficiálně sice bude vše představeno přesně za týden 10. června, ale obrázek si o pokračovateli midrange rodiny telefonů OnePlus můžeme udělat už dnes. A první dojmy jsou přece jen lehce smíšené.

Pro začátek musíme zmínit, že tělo OnePlus Nord CE (což je zkratka pro Core Edition) bude kompletně z polykarbonátu, včetně rámečků. Někde se holt šetřit musí. Na druhou stranu se dočkáme v podstatě stejného 6.43-palcové Fluid AMOLED FullHD+ displeje jako u původního modelu Nord. Jen designový průstřel pro selfie kamerku bude kulatý a menší, protože v něm má být jen single 16 Mpx senzor. A nepřijdeme také i o integrovanou optickou čtečku otisků prstů přímo v displeji.

Podle očekávání má procesorem být opravdu Snapdragon 750G a údajně bude na výběr mezi 6GB+64GB a 8GB+128GB paměťovými variantami. U vnitřní paměti pak půjde o UFS2.1. Zadní fotoaparát se smrskne na trojici senzorů se 64 Mpx + 8 Mpx ultra-wide + 2 Mpx hloubka pole kombinací, ale hlavní senzor bude z produkce Omnivision. Pozitivní je nárůst kapacity baterie na 4500 mAh, ale zachován bude 30W nabíjení WarpCharge30T a ne rychlejší 65W verze. Potěší ale přítomnost 3.5mm audio jacku, ale telefon bude mít opět jen mono reproduktor.

OnePlus Nord CE by měl být také štíhlejší jen se 7.9 mm tloušťky a samozřejmě dostaneme i parádní systém OxygenOS postavený na Androidu 11. Cena by neměla přesáhnout 350 dolarů a bude tak výrazně levnější, než jeho předchůdce. Poměr cena / výkon vypadá slušně, ale asi nepůjde o naprostou špičku ani v této kategorii.