Společnost Huawei představila zhruba před dvěma týdny na čínském trhu svá prémiová TWS sluchátka Huawei FreeBuds 4. Hned na začátku tohoto měsíce se sluchátka začala v Číně prodávat a dobrou zprávou je, že se podívají i za hranice Říše středu. Pomalu se na ně můžeme začít těšit i my, Evropané.

Sluchátka Huawei FreeBuds 4 se začnou prodávat 21. června/júna ve Velké Británii. Jejich cena začíná na 129,99 librách (zhruba 3843 Kč). Tato cena je pro sluchátka, která podporují kabelové nabíjení a lze je už nyní předběžně objednat. Verze s podporou bezdrátového nabíjení by měla stát 149,99 liber (zhruba 4434 Kč). K dispozici ale bude až od poloviny července/júla. Obě verze sluchátek se v Británii prodávají, respektive budou prodávat, na stránkách britského Huawei Store a u vybraných prodejců.

Výrobce uvádí, že FreeBuds 4 mají inovovanou technologii Open-fit ANC 2.0 pro vylepšení aktivního potlačení šumu na hardwarové i softwarové úrovni. Mělo by také jít o první otevřená sluchátka, která využívají v rámci této technologie dva mikrofony. Díky této konstrukci se dvěma mikrofony je okolní šum snímán s daleko větší přesností a zvuk je proto velmi kvalitní a čistý. Ve výbavě najdeme i reproduktory s klasickou dynamickou strukturou s membránou z kompozitních tekutých krystalů a frekvenční odezvou až 40 kHz. Tyto parametry sluchátka řadí mezi prémiové produkty v tomto segmentu.