S herními monitory od velkých čínských značek známých hlavně pro svoje telefony se nám v poslední době roztrhl pytel. Po kouscích od Huawei tu máme čerstvě i další novinku od Xiaomi, kteří už ale mají s herními monitory přece jen větší zkušenosti. Nově představený Mi Fast LCD Monitor je vylepšenou variantou podobného modelu, který se na čínském trhu ukázal loni v říjnu. Tenhle kousek přidává navíc 165 Hz obnovovací frekvenci a podporu technologie nVidia G-SYNC. Plný název tohoto modelu tak zní Mi Fast LCD Monitor 24.5-inch 165Hz (XMMNT245HF1).

Monitor opět nabídne 24.5-palcový IPS LCD panel s rozlišením 1920 x 1080 pixelů, 95% pokrytí DCI-P3 kalibrací barev a 100 % sRGB. Kromě toho ale samozřejmě i zmíněnou frekvenci 165 Hz, barevnou přesnost ΔE < 2, kontrast 1000 : 1, 400 nitů jasu, DC dimming, TÜV Rheinland certifikát a spoustu dalšího. Panel má i certifikaci VESA DisplayHDR 400 a je kompatibilní s technologií nVidia G-SYNC, přičemž hráči určitě ocení i bleskurychlou 2 ms GTG odezvu. Jen jde prostě o klasický 16:9 poměr stran a hráči (včetně mé maličkosti) už prostě preferují 21:9. Ale určitě se najdou i jedinci dávající přednost klasice.

Dočkáme se i velmi dobré polohovatelnosti monitoru a slušné výbavy porty. Kromě dvojice HDMI 2.0 totiž je k mání i Display Port. Monitor má ze tří stran zcela minimální rámečky a jen na něj opravdu radost pohledět. A úsměv se ještě rozšíří při pohledu na cenu, protože čínských 1499 juanů (asi 234 dolarů) je s touto soupravou parametrů opravdu skvělé. Xioami navíc dává automaticky tři roky záruky jako bonus. Jen bohužel zatím netušíme, kdy se tento povedený kousek dostane i na globální trhy. Něco podobného by se totiž třeba v nabídce monitorů u nás určitě vyjímalo, navíc za tuto extrémně sympatickou cenu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.