Nedávno představená čínská verze Redmi Note 10 Pro 5G se výrazně liší od velmi podobně pojmenované globální varianty (tedy bez přídomku 5G). A to nejen výbavou a parametry, ale i designem. Jde ale samozřejmě opět o velmi zajímavý telefon, u kterého zdaleka nebyla jasná globální dostupnost. Jako obvykle se spekulovalo o možnosti přeznačení tohoto modelu s využitím některé z dalších značek ekosystému Xiaomi, což se dnes nakonec potvrdilo. Podle dnešních informací se tak tento telefon podívá do světa se zbrusu novým názvem POCO X3 GT.

Informace pochází od jednoho z neoficiálních překladatelů MIUI, Kacpera Skrzypeka. Ten už minulý týden na Twitteru spekuloval právě o podobném tahu a dnes vše dalším tweetem potvrdil. Zdrojem jsou znovu rozpitvané zdrojové kódy MIUI a důkazy jsou poměrně jednoznačné. Čínské Redmi Note 10 Pro 5G je tam totiž zmiňované pod označením „chopin“ a POCO X3 GT pak jako „chopin_global“. Samozřejmě nejde o žádné finální a oficiálně potvrzené info, ale náznaky jsou jasné. Možná ještě POCO udělá s globálním modelem drobné designové úpravy jako u POCO M3 Pro 5G, ale základ by měl zůstat stejný.

Můžeme tak předběžně u POCO X3 GT počítat se 6,6-palcovým LCD panelem se 120 Hz obnovovací frekvencí, procesorem Dimensity 1100, trojitým fotoaparátem se 64 Mpx hlavním senzorem, 16 Mpx selfie kamerkou nebo 5000 mAh kapacitou baterie s podporou 67W rychlo-nabíjení. Samozřejmě také třeba stereo JBL reproduktory, NFC 3.0 čip, Wi-Fi 6 nebo 3.5 mm audio jack. Konkrétní datum představení je také ve hvězdách, ale dá se očekávat, že Redmi / POCO nebudou čekat nijak zbytečně dlouho. Takže bychom se nedivili červnovému, nebo maximálně červencovému termínu.