Nedávno představená čínská verze Redmi Note 10 Pro 5G se výrazně liší od velmi podobně pojmenované globální varianty (tedy bez přídomku 5G). A to nejen výbavou a parametry, ale i designem. Jde ale samozřejmě opět o velmi zajímavý telefon, u kterého zdaleka nebyla jasná globální dostupnost. Jako obvykle se spekulovalo o možnosti přeznačení tohoto modelu s využitím některé z dalších značek ekosystému Xiaomi, což se dnes nakonec potvrdilo. Podle dnešních informací se tak tento telefon podívá do světa se zbrusu novým názvem POCO X3 GT.

Informace pochází od jednoho z neoficiálních překladatelů MIUI, Kacpera Skrzypeka. Ten už minulý týden na Twitteru spekuloval právě o podobném tahu a dnes vše dalším tweetem potvrdil. Zdrojem jsou znovu rozpitvané zdrojové kódy MIUI a důkazy jsou poměrně jednoznačné. Čínské Redmi Note 10 Pro 5G je tam totiž zmiňované pod označením „chopin“ a POCO X3 GT pak jako „chopin_global“. Samozřejmě nejde o žádné finální a oficiálně potvrzené info, ale náznaky jsou jasné. Možná ještě POCO udělá s globálním modelem drobné designové úpravy jako u POCO M3 Pro 5G, ale základ by měl zůstat stejný.

Můžeme tak předběžně u POCO X3 GT počítat se 6,6-palcovým LCD panelem se 120 Hz obnovovací frekvencí, procesorem Dimensity 1100, trojitým fotoaparátem se 64 Mpx hlavním senzorem, 16 Mpx selfie kamerkou nebo 5000 mAh kapacitou baterie s podporou 67W rychlo-nabíjení. Samozřejmě také třeba stereo JBL reproduktory, NFC 3.0 čip, Wi-Fi 6 nebo 3.5 mm audio jack. Konkrétní datum představení je také ve hvězdách, ale dá se očekávat, že Redmi / POCO nebudou čekat nijak zbytečně dlouho. Takže bychom se nedivili červnovému, nebo maximálně červencovému termínu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.