Asi by bylo zbytečné opakovat, že značka Realme patří mezi dravce na trhu s chytrými telefony. Poslední husarský kousek se jim povedl v březnu/marci, kdy v Číně představili telefon Realme GT 5G. Telefon má vlajkové parametry a velmi dobrou cenu. Je proto jen dobře, že by měl být v tomto měsíci představen i globálně. Evropa i Indie se na něj už pomalu mohou začít těšit.

Vzhledem k tomu, že Realme GT 5G byl už certifikován nizozemskou certifikační agenturou Telefication, můžeme zjistit, že v Evropě by se měl prodávat identický model, který je v prodeji i na čínském trhu. Ovšem nás bude jistě zajímat i to, jak na tom bude telefon s cenami. Ty se zpravidla od těch čínských liší a v Evropě se posunují směrem nahoru. Malý náhled, jak by evropské ceny mohly vypadat přináší na Twitteru známý tipař Sudhanshu Ambhore, který k cenám přihodil i paměťové konfigurace jednotlivých verzí a barevné varianty telefonu.

Tipař tvrdí, že v Evropě se bude Realme GT 5G prodávat v barvě tmavě modré se skleněným zadním panelem a ve žluté barvě se zády z veganské kůže. Prodávat se budou dvě paměťové verze, a to první s 8 GB/128 GB a druhá s 12 GB/256 GB. Ta první by údajně měla stát 400 euro (10184 Kč). Druhá prý v Evropě přijde na 450 euro (11457 Kč). Tipař ale dodává, že v jednotlivých zemích se ceny telefonu mohou lišit o +/- 20 euro. Teď už zbývá jen počkat na potvrzení přesného termínu, kdy bude Realme GT 5G představen na evropském trhu.