Asi by bylo zbytečné opakovat, že značka Realme patří mezi dravce na trhu s chytrými telefony. Poslední husarský kousek se jim povedl v březnu/marci, kdy v Číně představili telefon Realme GT 5G. Telefon má vlajkové parametry a velmi dobrou cenu. Je proto jen dobře, že by měl být v tomto měsíci představen i globálně. Evropa i Indie se na něj už pomalu mohou začít těšit.

Vzhledem k tomu, že Realme GT 5G byl už certifikován nizozemskou certifikační agenturou Telefication, můžeme zjistit, že v Evropě by se měl prodávat identický model, který je v prodeji i na čínském trhu. Ovšem nás bude jistě zajímat i to, jak na tom bude telefon s cenami. Ty se zpravidla od těch čínských liší a v Evropě se posunují směrem nahoru. Malý náhled, jak by evropské ceny mohly vypadat přináší na Twitteru známý tipař Sudhanshu Ambhore, který k cenám přihodil i paměťové konfigurace jednotlivých verzí a barevné varianty telefonu.

Tipař tvrdí, že v Evropě se bude Realme GT 5G prodávat v barvě tmavě modré se skleněným zadním panelem a ve žluté barvě se zády z veganské kůže. Prodávat se budou dvě paměťové verze, a to první s 8 GB/128 GB a druhá s 12 GB/256 GB. Ta první by údajně měla stát 400 euro (10184 Kč). Druhá prý v Evropě přijde na 450 euro (11457 Kč). Tipař ale dodává, že v jednotlivých zemích se ceny telefonu mohou lišit o +/- 20 euro. Teď už zbývá jen počkat na potvrzení přesného termínu, kdy bude Realme GT 5G představen na evropském trhu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.