Čínský Huawei už před časem vstoupil na pole neorané s vlastními modely počítačových monitorů a dnes jsme se z jejich dílny dočkali další dvojice modelů. Jak Huawei Mateview, tak MateView GT se už poprvé ukázaly na mateřském čínském trhu před pár týdny, ale teď se konečně dočkaly i globální trhy.  Mezi nimi je i Evropa, takže je velmi pravděpodobné, že se tyto kousky oficiálně dostanou i k nám. Oba modely jsou určené pro fajnšmekry, ať už pracovní, nebo v případě druhého modelu hráčské.

Menší z dvojice je Huawei Mateview s 28.2-palcovým IPS panelem, rozlišením 3840 x 2560, 500 nity jasu a 94 % užitnou plochou displeje. Jak už můžete vidět z rozlišení, tak má monitor poměr stran 3:2 a je tak ideální na kancelářskou práci a produktivitu obecně. Případně multimediální činnosti, protože profesionálové ocení 98 % pokrytí DCI-P3 barev a 100 % sRGB. Monitor má minimalistický design s ultra tenkými rámečky a může se pochlubit třeba dvojicí USB Type-C portů, z nichž je jeden na připojení sekundární obrazovky. Nebo využijete MiniDP, HDMI 2.0.

To Huawei MateView GT pak jednoznačně cílí na hráčskou populaci a nabídne 34-palcový panel s 1500R zakřivením, jasem 350 nitů a rozlišením 3440 x 1440 pixelů. To samozřejmě znamená super-širokoúhlý poměr stran 21:9, na který moderní hráči jednoznačně přísahají. Dále se pak dočkáme třeba kontrastu 4000:1 a hlavně extrémní 165 Hz obnovovací frekvence displeje. Certifikace TÜV Rheinland Eye Care na ochranu očí už je pak jen třešničkou na dortu. Masivnější stojan monitoru slouží zároveň i jako soundbar s dvojicí 5W reproduktorů a na solidní ozvučení tak naprosto dostačuje.

Bohužel ale stále neznáme nastavení cen pro globální trhy, takže můžeme jen spekulovat. V Číně se novinky prodávají za v přepočtu 730 dolarů (MateView) a 560 dolarů (MateView GT), ale do světa půjdou určitě s vyšší cenovkou. Tak uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.