Dlouho očekávané oficiální představení nových modelů řady Honor 50 má konečně i datum a vše by tak mělo s finální platností proběhnout už 16. června. Mezitím se nově samostatná značka musela potýkat i s nepodloženými spekulacemi o chybějící certifikaci Googlu, ale vše nasvědčuje tomu, že se nezakládají na pravdě. A všechny nové telefony by tak měly opět být se službami Google v celé své kráse. A z věrohodných zdrojů také konečně máme i pořádné slovo do pranice o reálné sestavě nové řady, protože kolem toho také v minulých týdnech panovala spousta nejasností.

Původně se totiž hovořilo o trojici modelů, aby pak experti vše korigovali a měl se tak dostat ven jen základní Honor 50 a Honor 50 Pro. Aktuální informace od skvěle informovaného „leakstera“ DigitalChatStation se ale vrací ke třem modelům a známe i označení toho třetího. Dostaneme tak i Honor 50 SE, který by teoreticky měl být i rozměrově menší, než oba sourozenci. A také určitě i určitě nejlevnější z celé trojice, i když konkrétní vybavení je stále zahaleno tajemstvím. Firma si zatím drží všechny trumfy pěkně pod pokličkou a my tak máme k dispozici jen útržky parametrů.

Jasno je jen u nejvyššího Honor 50 Pro, který by měl jednoznačně nabídnout procesor Snapdragon 778 a 100W rychlo-nabíjení. Tvůrci se tak nakonec nevydali směrem do high-endu se Snapdragonem 888. U základní verze se spekuluje o použití Mediatek Dimensity 1200, ale tady už jsou odhady výrazně opatrnější. Některé zdroje dokonce naznačují použití SD778 u všech tří modelů. Pravděpodobnější je ale u nižší dvojice využití levnějších čipsetů od Mediateku a zkrouhnuta bude i rychlost nabíjení. Tedy ono 66W je stále vysoce nadprůměrných a dostatečně rychlých. Tak už za dva týdny…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.