Slavná značka Meizu už pro mnohé zmizela v propadlišti dějin, ale i když čínská firma už zdaleka není aktivní jako kdysi, tak stále posílá na trh velmi zajímavé produkty. Dnes navázali na svůj dávný pokus s chytrými hodinkami, protože prvotina Meizu MIX se datuje až do roku 2016. Po pěti letech tak máme nástupce a Meizu Watch vypadají opravdu skvěle, protože nedělají kompromisy v hardwarovém vybavení a dočkáme se tak nové platformy od Qualcommu, Snapdragon Wear 4100. Tedy kromě jiného, protože ani zbytek nezaostává.

Meizu Watch sází na zpracování kombinace hliníkové slitiny a keramické základny, hodinky pak mají velikost 46 x 38.4 mm a tloušťku 12.97 mm. Včetně silikonového pásku také váží jen 69 g. Displej je poměrně velký 1.78-palcový AMOLED s rozlišením 448 x 368 pixelů, 500 nity jasu a krytý zakřiveným sklem Corning Gorilla Glass. Zmíněný Snapdragon Wear 4100 se pak postará o zajištění dostatečného výkonu a k dispozici má 1 GB RAM a 8 GB vnitřní paměti. Hodinky umí i 2.4 GHz Wi-Fi, Bluetooth 4.2, NFC čip pro bezkontaktní platby Meizu Pay a také eSIM pro LTE konektivitu.

Za zmínku stojí i slušná 420 mAh kapacita baterie, i když výkonný hardware je „žravý“ a tak se dostanete zhruba jen na tři dny výdrže. Na druhou stranu bleskurychlá nabíjecí kolébka by během 15 minut měla dodat dostatek „šťávy na celý den“. Jinak samozřejmě hodinky mají také plnou sestavu zdravotních senzorů nové generace a umí i širokou škálu sledování sportovních výkonů. Vše pak běží na Flyme OS for Watch, což je upravená verze nativního systému Meizu.

Čistě čínská záležitost

Meizu Watch se dostanou do prodeje v Číně už zítra s cenovkou v přepočtu zhruba 235 dolarů a na výběr bude černá a modrá barevná varianta. Hodinky jsou jednoznačně určeny v podstatě jen pro čínský trh (stejně jako aktuálně většina produktů Meizu) a nedá se příliš očekávat jejich globální dostupnost.