Taiwanský ASUS patří k nejvýznamnějším světovým výrobcům notebookům a na český trh čerstvě míří jejich absolutní high-end model. ASUS ZenBoook pro Duo 15 OLED nabídne nejen zcela nekompromisní hardwarovou výbavu, ale i některé zcela ojedinělé designové prvky a vychytávky. K těm hlavním patří druhý výklopný 14-palcový displej ScreenPad Plus s vysokým rozlišením, který je před celou šířku klávesnice. Stejně jako hlavní displej je dotykový a výrazně usnadňuje multitasking a efektivní produktivitu.

Ale ani hlavní displej samozřejmě nemůže zůstat pozadu a jde o 15.6-palcový OLED panel se 4K rozlišením a bezrámečkovým designem. Jde o vskutku špičkový kousek s certifikací VESA DisplayHDR True Black 500, 100 % pokrytím gamutem DCI-P3 nebo kontrastem 1.000.000:1. Oba displeje podporují i dotykové pero ASUS Pen s rozpoznáním 4096 úrovní přítlaku. Notebook je samozřejmě parádní i celokovovým zpracováním, i když vzhledem k rozměrům a výbavě nejde o zrovna nejlehčí kus se 2.34 kg váhy.

Hardware je pak pro opravdové fajnšmekry. Dostanete třeba výběr z procesorů Core i7-10870H a Core i9- 10980HK, 16 GB nebo 32 GB DDR4 RAM a 1 TB SSD NVMe PCIe 3.0 dokonce i ve variantě Performance. Integrovanou grafiku Iris Plus doplní další těžká váha, nVIDIA GeForce RTX 3070 s 8 GB vlastní paměti. Baterie je neméně monstrózní s 92Wh kapacitou a 240W nabíječkou. Klávesnice je samozřejmě podsvícena a k mání je i numerický blok. Nešetřilo se ani s porty a notebook tak má třeba i dvojici Thunderbolt 3 portů. Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0 a repro Harman Kardon pak už jsou jen bonusy.

Připravte si kladivo na prasátko

Podobné monstrum si samozřejmě řekne zákazníkovi i o monstrózní cenu, ale to se v dnešní situaci dá trochu čekat. Ostatně zejména při pohledu na cenu samostatných grafik se protočí panenky snad každému a ASUS ZenBoook pro Duo 15 OLED má v sobě pořádně našlapaný kousek. Verze s Core i7 a 16 GB RAM tak začíná na výživných 74.990 Kč a za Core i9 a 32 GB si připlatíte na 89.990 Kč. Vše v prodeji už ode dneška u partnerů ASUS, takže pokud se vám snad doma válí zbytečně nabitá peněženka…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.