Včera se pro fanoušky značky Honor vynořily velmi nepříjemné spekulace, které hovořily o tom, že čerstvě samostatná čínská značka stále nemá oficiální certifikaci Google Android. To by samozřejmě byla katastrofa vzhledem k odbytu na globálních trzích, kde jsou služby Google zcela nezbytné. Podobné zvěsti samozřejmě čínskou firmu nenechaly chladnými a Honor obratem vydal k situaci oficiální vyjádření. V něm jednoznačně vše popírá a podle jejich slov jsou tyto spekulace zcela nepodložené a nezakládají se na pravdě.

Právě chybějící přístup ke službám Google a následně ztráta výrobních kapacit moderních procesorů vedla mateřský Huawei k prodeji Honoru konsorciu investorů. A snaha o návrat k normálu byla jednoznačně hlavním cílem osamostatnění značky a kompletního odstřihnutí od Huawei. Podle šéfa firmy Zhao Minga pak Honor 28. května oficiálně vstoupil do asociace GSMA a nic tak nebrání plnému návratu na globální trhy. Přísun čipů včetně špičkových Snapdragonů 888 by pak měl být plně obnoven v průběhu června. A chystaný Honor 50 bude prý jednoznačně mít plně certifikovaný Android.

A když už jsme u systémů pro telefony Honor, tak musíme zmínit i aktuální potvrzení plánů Huawei ve vztahu ke starším modelům Honor. Ty byly samozřejmě ještě poslány na trh pod jejich záštitou a tak firma stále zodpovídá za jejich aktualizace. Je tak dobrou zprávou, že už máme oficiálně potvrzené, že většina starších modelů by měla dostat aktualizace na nový systém HarmonyOS. Konkrétní detaily se dozvíme až na tiskové konferenci 2. června, ale i tak jde o pozitivní novinky. Stejně jako dnešní vyvrácení nepříznivých spekulací o chybějící certifikace Google pro nové modely.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.