Prestižní testy DxOMarku jsou obvykle zaměřeny na dražší spektrum telefonů a levnější modely tak nepatří zrovna k těm často testovaných. Zejména pokud se bavíme o kategorii mobilní fotografie. Ale v posledních dnech udělali testeři několik výjimek a do spárů se jim tak dostaly velmi oblíbené kousky jako je Redmi Note 10 Pro, nebo POCO X3 NFC. Druhý jmenovaný byl superhitem konce loňského roku a stále si udržuje velkou popularitu, díky parádnímu poměru cena / výkon. A nutno dodat, že POCO X3 NFC nezklamalo ani v testu fotoaparátů na DxOMarku.

Dosažených celkových 103 bodů sice bez kontextu vypadá velmi průměrně a ve celkovém pořadí stačí jen na 79. místo, ale zdání klame. POCO X3 NFC totiž vyrovnává výsledek třeba takového Apple iPhone SE (2020) a to vše s cenovkou atakující 230 dolarů. Což je široko daleko nejnižší cena v žebříčku testovaných telefonů DxOMarku. Přibližuje se maximálně Redmi Note 10 Pro se 106 body, ale to je také o 50 dolarů výše. A ve zkráceném žebříčku střední třídy telefonů s cenou maximálně do 400 dolarů to stačí na parádní čtvrtou pozici. Za ty peníze se telefon určitě nemá za co stydět.

Samozřejmě se nedá očekávat high-end kvalita mnohem dražších modelů, ale i tak se telefon dočkal od recenzentů chvály. Tedy pokud se majitel drží v mantinelech focení za dobrých světelných podmínek, protože v šeru kvalita výrazně padá. Slabinou jsou podle všeho portrétové snímky na blízko a snímání videa, i když na druhou stranu je chváleno jeho stabilizace. Každopádně se normální uživatel nemusí s POCO X3 NFC vůbec obávat o foto výkon a s největší pravděpodobností na tom bude velmi podobně i nové POCO X3 Pro. Tohle se prostě Xiaomi / POCO povedlo.