O tom, že značka Poco chystá telefon Poco F3 GT se spekuluje už nějakou dobu. První zvěsti tvrdily, že půjde o rebrand herního telefonu Redmi K40. V dalších jsme se naopak mohli dozvědět, že sice půjde o rebrand herního Redmi K40, ale spíš se bude jednat o jakousi odlehčenou verzi. A právě po dnešních informacích výrobce bychom se spíš přiklonili k tomu, že pozdější zvěsti se jeví jako pravdivější.

Na YouTube se totiž objevilo kratinké video, které je ke shlédnutí na kanálu Poco India. Pohyblivé obrázky především potvrdily, že prodejní název chystaného telefonu skutečně bude Poco F3 GT. Zároveň také potvrdily i použití procesoru Dimensity 1200. S tím právě počítaly spekulace o rebrandu herního Redmi K40 v Lite provedení.

Video upoutávka končí jednoduše tím, že telefon Poco F3 GT bude představen ve třetím kvartálu letošního roku. Je to sice značně obsáhlý časový úsek, ale vzhledem k tomu, že Q3 začne 1. července/júla a promo na chystaný telefon už běží, mohli bychom čekat, že uvedení telefonu by mohlo proběhnout kdykoli během prázdnin. Samozřejmě je předčasné spekulovat o tom do jaké míry budou parametry chystaného telefonu Poco kopírovat specifikace herního Redmi K40 a jak na tom bude design telefonu. Přesto jsou zde určité náznaky toho, že telefon bude mít, alespoň na indickém trhu, poměrně vyšší cenu než model Poco X3 Pro. Cena by se údajně mohla pohybovat mezi 350 až 400 euro. Ale před námi je stále dost času na to, aby informace o chystaném stroji byly upřesněny.