Asi není potřeba připomínat, že společnost Huawei má svůj vlastní operační systém. A určitě je jasné i to, proč jej má. Systém Harmony OS bude letos postupně zaváděn na chytré telefony tohoto výrobce a také už není tajemstvím, že jej dostanou i chystané nositelnosti. Dokonce už v dubnu/apríli letošního roku se začalo čile spekulovat o tom, že letošní hodinky Huawei Watch 3 poběží na Harmony OS. Mluvilo se i o tom, že budou mít kompletně přepracované uživatelské rozhraní. Bylo proto jen otázkou času, kdy tuto informaci potvrdí i sám výrobce.

A tak se také stalo. Huawei na čínské síti zavěsil upoutávku, která potvrdila, že skutečně připravují hodinky, které poběží na systému Harmony OS. Je také velmi pravděpodobné, že by hodinky mohly debutovat už brzy. Huawei totiž plánuje na 2. června/júna konferenci. Na ní bude dozajista představen i produkt s Harmony OS. Není proto vyloučeno, že by to mohly být právě hodinky Watch 3.

Je také velmi pravděpodobné, že hodinky Watch 3 budou patřit mezi prémiová zařízení. Měly by podporovat mobilní platby a také aplikace třetích stran. Očekává se také, že hodinky budou podporovat i eSIM. Je možné i to, že představena bude nejen standardní verze hodinek. Mohlo by dojít i na uvedení Pro verze, protože i ona už získala několik certifikací potřebných pro uvedení na trh. Ať tak či tak, bude jistě zajímavé sledovat, jak se Huawei povede zavádět nový operační systém na své telefony a další produkty. Jejich ambice v tomto směru jsou totiž veliké a počítají s tím, že by Harmony OS mohl být implementován i na produkty jiných výrobců.