Na výkon a sílu herních notebooků si v současnosti stěžuje asi jen málokdo, ale pravděpodobně nás už velmi brzy čeká další evoluční skok, který jim otevře ještě vyšší mety. Podle zprávy serveru CNet je totiž na spadnutí nový standard USB Type-C, který by měl zvládnout poskytovat až 240W. To jsou závratná čísla a mohli bychom se tak dočkat pořádného navýšení z aktuálních hodnot kolem 100W. A čekání pravděpodobně nebude ani nijak dlouhé, protože by se první zařízení měla objevit už v průběhu druhého pololetí letošního roku.

Nárůst možností napájení se nebude samozřejmě týkat jen herních notebooků, ale potěší určitě třeba i dokovací stanice, které tak budou moci distribuovat mnohem více energie do připojených periferií. Některé herní notebooky tak konečně budou moci zapojit opravdu super výkonné a energeticky „žravé“ komponenty, i když se to samozřejmě podepíše na zahřívání a výdrži baterie. Možnosti ale budou mnohem širší a herní mašiny stejně nejsou většinou designovány na opravdové mobilní hraní a automaticky se počítá se zapojením do zásuvky.

Nové 240W nabíjen se bude nazývat Extended Power Range, neboli EPR a bude součástí nové revize USB Type-C 2.1. K tomu ale budou potřeba i nové výkonnější kabely, protože jde přece jen o pořádný technologický skok. Nové verze kabelů tak dostanou specifické nové ikony a uživatelé tak budou muset dát pozor, aby měli k nabíjení ten správný. Rybníček USB možností se nám v poslední době opravdu rozšiřuje a i když už není vše jednoduché a vzájemně kompatibilní jako v minulosti, tak pokrok si prostě a jednoduše žádá nějaké ty ústupky a nové oběti.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.