Společnost Samsung to nyní pořádně rozjíždí s telefony střední třídy za nižší ceny. Mezi ty relativně nejlevnější patří telefony z produktových řad Galaxy M a Galaxy A. A právě na jeden z těchto telefonů bychom se mohli těšit už v dohledné době, kdy by měl výrobce představit model Samsung Galaxy A22 5G. Jeho brzkému uvedení nasvědčuje i to, že se na síti objevila cena, za kterou by měl být nabízen na evropském trhu.

Dnes bychom tedy mohli spojit dubnové rendery telefonu Samsung Galaxy A22 5G s cenami. A navíc i zjistíme, zda půjde skutečně o nejlevnější telefon Samsung, protože to také docela nedávno tvrdili zainteresovaní tipaři. Telefon by měl být představen v příštím měsíci, ale jeho ceny se prý objevily na webu jednoho z evropských prodejců už teď. Podle něj bude cena za verzi s 64 GB interního úložiště nastavena na 185 euro. Cena je ovšem bez DPH, které ji ve finále mírně navýší. A vzhledem k tomu, že v různých evropských zemích je sazba DPH různá, bude se cena telefonu v jednotlivých zemích lišit. Teoreticky by se ale měla po započtení DPH pohybovat mezi 199 euro až 229 euro. Tím by se skutečně potvrdily odhady tiapřů o nejlevnější telefonu Samsung s podporou 5G sítí.

Je ale trochu škoda, že zároveň s cenami neuvedl prodejce aspoň hlavní parametry telefonu. Pro si budeme muset shrnout to, co zatím odhadují tipaři. LCD displej by měl mít úhlopříčku 6,4 palce. Tipaři dále odhadují, že by Galaxy A22 5G mohl pohánět procesor Dimensity 700 s 6 GB operační paměti. Baterie by mohla mít slušnou kapacitu 5000 mAh a podporu nabíjení s výkonem 15 W. Snímač otisků bude uložen na hraně. Hlavní fotoaparát by mohly tvořit snímače s rozlišením 48 MPix, 5 MPix a 2 MPix. Ovšem na potvrzení těchto specifikací si ještě chvíli počkáme.